Poraz Junaka na istoku Hrvatske

Objavljeno: 30 travnja, 2021
Junak

U prvoj utakmici 29. kola drugoligaškog prvenstva Junak je poražen u Bijelom Brdu. Četiri minute dijelile su Plave od jednog boda, ali na kraju su ostali praznih ruku…

BSK Bijelo Brdo – Junak 2:1 (0:0)

Bijelo Brdo – Igralište u Bijelom Brdu
Sudac: Ante Bundović (Bjelovar)
Strijelci: 1:0 Dabro (59. 11m), 1:1 Vuleta (79.), 2:1 Vrdoljak (86.)

BSK Bijelo Brdo: Ezgeta (od 90. Malenica), Roman, Dabro, Dalić, Župan (od 90. Gavrić), Selbol (od 82. Vrdoljak), Ilić, Periša, Bajić (od 61. Aleksić), Gvozdenović, Mihaljević (od 61. Čikvar).

Junak: Runje, Vuković, Bašić-Šiško, Manenica, Lovrić (od 65. Jenjić), Markovina, Bilić (od 90. Barać), Jandrek (od 65. Vuleta), Vardić, Botica, Vučković (od 87. Nakić).

Nakon prvog dijela u kojem nije bilo golova, prvenstveno zahvaljujući Runji, nastavak je ponudio kudikamo više uzbuđenja u vidu tri gola i još nekoliko odličnih prilika.

BSK je do vodstva došao iz najstrože kazne. Igrala se 59. minuta kada je Selbol ušao u kazneni prostor, Lovrić ga nesmotreno srušio, a sudac opravdano pokazao na bijelu točku odakle je precizan bio Dabro.

Nešto kasnije odlična prilika za Junak. Jenjić je ubacio iz prekida, a Bašić-Šiško glavom skrenuo loptu prema golu, međutim, ona je završila tik pored lijeve vratnice.

Domaćin je u 74. mogao riješiti pitanje pobjednika, ali idealan ubačaj Selbola Roman nije iskoristio i s dva metra je uspio promašiti prazan gol. Četiri minute poslije Dabro je izašao sam na Runju, pokušao lobom, ali nedovoljno dobro.

Domaća momčad kažnjena je za promašaje u 79. minuti. Jenjić je poslije oduzete lopte uposlio Vuletu koji je povukao par koraka i s 20-ak metara pogodio u donji lijevi kut za 1:1.

Zadovoljstvo Junaka trajalo je tek sedam minuta. Odlično su kombinirali domaći, Dabro je proigrao Aleksića do gol auta, ovaj uputio oštru loptu na peterac gdje je Vrdoljak podmetnuo nogu i pogodio za 2:1.

Rezultat se do kraja više nije mijenjao, BSK je slavio novu pobjedu, a Junaku sada predstoji dobro se pripremiti za dolazak Hajduka.