mudrica fis pijaca  MIJETON hrv solar galerijasikirica

Promocija Žankove pjesme na televiziji

Autor/ica
Objavljeno: 22 listopada, 2025

Sinjski kantautor sa zagrebačkom adresom Dražen Žanko danas će dobiti jedno vrijedno i posebno priznanje. Naime, njegova pjesma ‘Zaštitniče našeg malog mista’ naći će svoje mjesto u programu vrlo gledane i cijenjene Laudato Televizije. Pjesma će biti emitirana u dva termina: prvi je u 14 sati, a drugi u 20,55 sati.

Radi se o skladbi koju je Žanko kao autor teksta i glazbe napisao za ovogodišnji festival Večeri dalmatinske pisme (Kaštelanski đir). Aranžman potpisuje Antonio Zadro.

Pjesma je to o svetom Ivanu, zaštitniku Kaštel Lukšića, odakle je Žankova supruga, a i sam autor je tu živio 20-ak godina. Spot su s vizurama samog mjesta i Kozjaka snimili i montirali Mario Žilec i Marko Bedeković, koji su prepoznali Žankovu viziju i pretočili je u kadrove pune emocija i mediteranskog ugođaja. Pjesmu su izveli Nedo Kovačev i klapa Gabine.

Spot Žankove pjesme ‘Zaštitniče našeg malog mista’ pogledajte u nastavku:

ferata@ferata.hr
0997370409