Ragbi: Mladost slavila u Sinju

Objavljeno: 16 listopada, 2021
Ragbi Sinj Mladost

Zagrebačka Mladost nastavila je svoj niz nepobjedivosti i u Sinju gdje je slavila rezultatom 12:31..

Sinj – Mladost 12:31 (5:14)

Sinj – SC Ivica Poljak Sokol i Andrija Alčić. Gledatelja: 100
Sudac: Slobodan Nikolić

Sinj: Žigo, Efendić, Ratković, Brčić-Šušak, M. Miloš, Radan, Tomašević, T. Miloš, Gašpar, Domazet, Cvrlje, Grčić (5), Pavlović (7), Prološčić, Klarić-Kukuz, Gugić, Šolto, Mar. Šušnjara, Mis. Šušnjara, Vučemilo.

Mladost: Brečić, T. Fišić, Stipić, Buljac, Grman, Jukić, Žunić, Biškić (15), D. Fišić, Jurišić (6), Vlašić (10), Ivanković, Buljanović, Radman, Peršić, Klenović, Oxenham, Petričević.

Dobrih 20-ak minuta trajalo je nadmudrivanje i prava rovovska bitka dvaju suparnika, a tada je Mladost jurnula naprijed i poslije velike borbe uz linije poentirala preko Vlašića, dok je uspješno pretvorio Jurišić za 0-7.

Sinj je odgovorio poslije četiri minute, Grčić je odlično probio obranu gostiju i smanjio na 5-7. Pet minuta prije kraja poluvremena Biškić zgoditkom i Jurišić pretvaranjem dižu prednost Mladosti na 5:14, što je bio i rezultat poluvremena.

Sinj je odlično otvorio drugi dio, krenuo je agresivnije i odlučnije prema polovici gostiju, a to je rezultiralo zgoditkom i pretvaranjem Pavlovića za samo minus dva domaćih (12:14).

U nastavku utakmice Mladostaši kažnjavaju svaku pogrešku domaćih i vrlo brzo poentiraju preko nova dva zgoditka Biškića i jednim Vlašića te utakmicu odvode u mirne vode te na kraju slave pobjedu od 12:31.

Bio je ovo četvrti poraz Sinja u prvenstvu.

Sljedećeg vikenda Sinj je domaćin Zagrebu koji je ovog vikenda slavio protiv Nade.

1. Mladost 4-0