Raspucani OSK i Tekstilac, Glavice poražene

Objavljeno: 17 studenoga, 2013

nogomet

OSK je na Golim brdima u 11. kolu Prve ŽNL bio uvjerljiv protiv tučepskog Jadrana, a u istom rangu Glavice su doživjele uvjerljiv poraz kod Omladinca, što i ne čudi s obzirom na oskudan igrački kadar. Derbi susret Druge ŽNL u kojem su snage odmjerili Vrlika i Tekstilac na kraju je zaključen slavljem sinjske momčadi.

OSK – JADRAN (T) 4:0

Posljednji domaći dvoboj u ovoj polusezoni nogometaši iz Otoka odigrali su na vrlo uvjerljiv i dopadljiv način porazivši Jadrana iz Tučepa s uvjerljivih 4:0, čime su se učvrstili u gornjem dijelu poretka.

Otočani su do prednosti došli u 29. minuti golom Banića, da bi početkom nastavka njihovu prednost udvostručio Norac-Kevo. Sve dvojbe, ako ih je uopće i bilo, otklonio je Samardžić u 77. minuti, dok je “točku na i” stavio Dukić golom za 4:0 sedam minuta prije kraja.

OMLADINAC – GLAVICE 4:1

Treći poraz u nizu stigao je na konto Crvenih koji se boljem ni nisu mogli nadati s obzirom na to da su u Vranjicu na raspolaganju imali tek 11 igrača, dakle bez mogućnosti zamjena.

U takvom odnosu snaga nerealno je bilo očekivati bilo što osim uvjerljivog poraza, stoga konačnih 4:1 ne treba previše čuditi. Glavički minus ublažio je tek Vučić golom s bijele točke u završnom dijelu utakmice.

VRLIKA – TEKSTILAC 2:4

Nedjeljni nogometni derbi u najnižem rangu natjecanja ponudio je pravu golijadu i utakmicu koja je mogla zadovoljiti sve one koji su vrijeme odlučili provesti na SC Čema u Vrlici.

Konačnih 4:2 za goste iz Sinja u svakom slučaju su plod bolje igre i više raspoloženih pojedinaca. Tekstilac je prvi došao do gola, Vrlika izjednačila, nakon čega gostujuća momčad bježi na 3:1, a iako je domaćin stigao do 3:2, za potpuni povratak i barem bod nije imao snage.

Otvorena i beskompromisna, ali isto tako i korektna, utakmica zaključena je sa šest golova te još barem toliko odličnih situacija, što s jedne, što s druge strane. Dva gola za Tekstilac zabio je Radić, a po jedan Ruščić i Livaja, dok za domaće dva gola zabio Vučemilović Alegić.