Rukomet: Sedmi uzastopni poraz Sinj upisao u Čakovcu

Objavljeno: 23 siječnja, 2021
RK Sinj

Rukometašice Sinja nisu uspjele prekinuti negativan niz niti nakon gostovanja u Čakovcu. Oslabljena sinjska ekipa i sedmi je put morala priznati protivnicama da su bile bolje, a Zrinski je ovom pobjedom preskočio Sinj u poretku…

Zrinski – Sinj 29:20 (15:8)

Čakovec – Dvorana Graditeljske škole
Suci: Robert Bernobić (Rijeka), Marijo Zečević (Zagreb)

Zrinski: Kozjak, Car, Rebernik, Gudelj (6), Laptoš, Radek, Vuljak, Balić (4), Žvorc (5 obrana), Resman (3), Vukojević (5), Bartolić (3), Borković (6), Potočnjak, Blagus (1), Balent ().

Sinj: Ćosić-Dragan, A. Zorica (1), Pletikosić (2), Bešljić, P. Zorica, Mihaljević, Mažurin (5), Plazibat (5), Vugdelija (3 obrane), A. Plazibat (1), Mravak (1), Ćaleta, Ugrin (3 obrane), Boban, Lovrić (5), Paštar.

Sedmerci: Zrinski (2/2); Sinj (3/4)
Isključenja: Zrinski 4 minute; Sinj 6 minuta

Bez Majić, M. Zorice i Čović Sinj je otputovao na derbi začelja u Čakovec, ali na kraju se nije imao čemu veseliti jer je upisao novi poraz, već sedmi u nizu, čime se primaknuo na samo jedan korak od samog dna.

Nakon pet minuta igre domaća je ekipa brojala pet golova plusa, Sinj se nikako nije uspijevao obraniti, što je rezultiralo daljnjim potonućem pa je u 20. minuti Zrinski imao i sedam golova viška, što je bila i razlika na poluvremenu (15:8).

Sinj je u nastavak ušao iznenađujuće dobro, počeo je topiti prednost domaćih te u 45. minuti stigao na svega dva gola zaostatka (19:17). Činilo se da bi utakmica mogla ući u neizvjesnu završnicu, ali to se na kraju nije dogodilo.

Zrinski je od tog trenutka serijom 4-0 ponovno pobjegao na ugodnu razliku, čim je i definitivno prelomio susret u svoju korist. Domaćinu je to dalo krila, Sinj se praktički predao i na kraju je semafor pokazao uvjerljivu pobjedu Zrinskog od 29:20.

U 11. kolu narednog vikenda Sinj je domaćin Bjelovaru.