Rukomet: Umag uzeo bodove u Sinju

Objavljeno: 29 svibnja, 2021
RK Sinj Umag

U posljednjoj utakmici na domaćem parketu rukometašice Sinja poražene su od odlične ekipe Umaga…

Sinj – Umag 26:31 (13:18)

Sinj – GSD Ivica Glavan Ićo
Suci: Ivana Kirasić i Vlatka Stipetić

Sinj: Ćosić Dragan, Zorica, Pletikosić (4), Kljaković Gašpić (2), Mažurin (3), Lj. Plazibat (3), Čović (3), Crnčević (4), Vugdelija (18 obrana), A. Plazibat (2), Mravak, Ćaleta, Ugrin, Lovrić (5), Paštar, Bešljić.

Umag: Gaborov, Plahinek (6), Kernjus (3), Miočinović (11), Jajčević (3), Pavković (1), Blašković (4 obrane), Nushi (2), Bunić (5), Pavić (2), Lisjak, Kremer, Barišić, Černeka.

Isključenja: Sinj (12 minuta); Umag (6 minuta)
Sedmerci: Sinj 1/2; Umag 4/4

Umag je u ovoj utakmici bio potpuni favorit, što će pogled na ljestvicu dovoljno dobro posvjedočiti, ali i sam igrački kadar kvalitetom je tik do Lokomotive i Podravke.

Nakon početnog ispitivanja snaga Umag je zagospodario situacijom i počeo se odvajati pa je u 18. minuti semafor pokazao pet razlike u korist gošći.

Sinj je tada odlučio pokazati zube, a serijom od 4-0 stigao je na minus jedan uz napad za potpuni egal. Poravnanja ipak nije bilo u toj situaciji pa su gošće odgovorile istom mjerom i do odmora ostvarile prednost od 18:13.

Poslije deset minuta igre Umag je brojao devet viška, nakon čega ponovno Sinj ulazi u seriju od četiri pogotka i više-manje u ritmu pogodak za pogodak se dočekao i kraj susreta (26:31).

U sinjskim redovima odlična predstava Vugdelije koja je skupila 18 obrana, dok je Lovrić s pet golova predvodila domaće strijelce. Kod Umaga prednjačila je Miočinović s 11 golova.

Sinju još preostaje odigrati jedno kolo u kojem gostuje u Sesvetama.