Rukometašice Sinja osvojile Dugo Selo

Objavljeno: 25 prosinca, 2013
ZRK_Sinj - Dugo Selo za Feratu

Izvor: ŽRK Sinj

Kadetkinje ŽRK SINJ (rođ. 1996 i ml.) nastupile su na 10. Božićno novogodišnjem turniru u Dugom Selu, gdje su osvojile prvo mjesto u izuzetno jakoj konkurenciji.

Osim domaćina ekipe Dugog Sela i Sinjanki, nastupile su još Zrinjski iz Čakovca (inače aktualni prvak Hrvatske u toj kategoriji), RK Budućnost (Podgorica – Crna Gora) te reprezentacija Rukometnog saveza Zagrebačke županije.

Turnir se igrao jednokružnim liga sistemom (svak sa svakim). Sinjanke su startale porazom u prvoj utakmici protiv Zrinjskog. Vodile su gotovo cijelu utakmicu i do tri pogotka prednosti. Poluvrijeme su završile vodstvom od 12:9. U nastavku dobra igra sve do 5 min do kraja i rezultata 21:20 za Sinj, nakon čega slijedi neobjašnjivi pad koncentracije i nekoliko uzastopnih tehničkih grešaka što Čakovčakne koriste, preokreću rezultat i dolaze do pobjede 24:22.

Preostale tri utakmice Sinjanke su odigrale odlično i sigurnom igrom i stalnom rezulatskom prednošću zabilježile sve pobjede. Na kraju Sinjanke su imale jednak broj bodova kao rukometašice Dugog sela pa je prvo mjesto i naslov pobjednika turnira pripao Sinjankama jer su u međusobnom susretu bile bolje od domaćeg sastava.