Rukometašice Sinja preko Petasona do četvrtfinala Hrvatskog kupa

Objavljeno: 19 siječnja, 2020
RK Sinj

Rukometašice Sinja su u osmini finala Kupa Hrvatske slavile na gostovanju protiv Petason Vranjica, čime su ponovile prošlogodišnje ostvarenje…

Petason Vranjic – Sinj 29:38 (10:22)

Solin – Dvorana Bilankuša
Suci: Nikolina Čarapina (Marina) i Josipa Mijatović (Kaštel Gomilica)

Petason Vranjic: Jukić, Boko (1), Vukić, Kljaković-Gašpić (14), Čaljkušić (1), Mijić (6), Prkić (2), Mijatović (3), Prančević, K. Maloča (2), Smajić, A. Maloča, Ljubičić.

Sinj: Marković, Bilandžić (6), Ljubičić (5), Pletikosić (1), Hrgović-Tomić (1), Masnić (5), Zorica (4), Mažurin (3), Ćaleta, Čović (1), Erceg, Vugdelija, Mravak (1), Boban (2), Lovrić (7), Paštar (2).

Prva službena utakmica u novoj godini teško da je mogla biti bolja za naše djevojke koje su pokazale kvalitetu u gostima kod velikih rivalki koje se natječu u drugom razredu hrvatskog rukometa, ali i koje su najizgledniji kandidat za ulazak u elitno društvo naredne sezone.

Već nakon nekoliko minuta susret je praktički bio riješen. Petason nije imao rješenja za brze sinjske napade, ali niti za granitnu obranu na drugom kraju parketa, zbog čega se zarana suočio s velikim zaostatkom koji je na poluvremenu iznosio 12 razlike (10:22).

Sinj je rutinski odradio drugi dio te u konačnici slavio pobjedu od 38:29, čime se plasirao u četvrtfinale Kupa. Isti uspjeh Sinjanke su ostvarile i prošle godine. Tada im je ždrijeb donio sraz sa Sesvetama u kojem su poražene.

U redovima Sinja sa sedam golova je prednjačila Lovrić, jedan manje postigla je Bilandžić, dok su po pet postigle Ljubičić i Masnić. S druge strane sjajna je bila Kljaković-Gašpić koja je postigla čak 14 golova.

Sljedećeg vikenda počinje i prvoligaško prvenstvo, a na rasporedu je posljednje kolo prvog dijela prvenstva u kojem Sinj gostuje kod Koke u Varaždinu.