Rukometašice upisale poraz u Dugom Selu

Objavljeno: 15 svibnja, 2021
RK Sinj Dugo Selo

Rukometašice Sinja poražene su na gostovanju u Dugom Selu, iako su do pred sam kraj bile u igri za pobjedu…

Dugo Selo – Sinj 35:29 (17:17)

Dugo Selo – GSD Dugo Selo
Suci: Kristina Majpruz, Lorena Peharda

Dugo Selo: Budić (19 obrana), Čalušić (3), Vuković, Čamber (10), Golub (2), Jakešević (1), Vurnek, Sedlar, Žerdin, Bebek (11), Novosel, Blažek (4), Galić (3), Svetec (1), Rokavec.

Sinj: Ćosić-Dragan, Pletikosić (3), Kljaković-Gašpić (4), Bešljić, Mažurin (4), Lj. Plazibat (5), Crnčević (7), Vugdelija (14 obrana), A. Plazibat, Mravak, Ćaleta, Ugrin, Lovrić (3), Paštar (3).

Sedmerci: Dugo Selo 8/10; Sinj 3/5
Isključenja: Dugo Selo 4 minute; Sinj 14 minuta

Nakon izjednačenih prvih nekoliko minuta, domaća se ekipa odvojila na plus tri, ali tada je Sinj odgovorio serijom od 5-0 te u 19. minuti broja dva gola prednosti.

Dugo Selo je ipak uspjelo izići iz crne rupe, brzo su se vratile u egal pa potom i preuzele vodstvo, ali nakon prvih 30 minuta rezultat je bio izjednačen (17:17).

Uzbudljivo i s puno preokreta bilo je i u drugom dijelu. Sinj nije dozvoljavao domaćim djevojkama da se značajnije odvoje, a potom je u 42. minuti preuzeo i vodstvo.

Dugo Selo je poslije šest minuta igre vratilo prednost na svoju stranu, ali četiri minute prije kraja Sinj je i dalje bio na minus dva. Završnica je otišla na stranu domaće ekipe koja je imala više energije i na kraju je slavila rezultatom 35:29.

Odlične su bile vratarke, Budić je obranila 19, a Vugdelija 14 lopti. Crnčević je kod Sinja bila najefikasnija sa sedam golova, dok je na drugoj strani Bebek postigla 11.

U srijedu Sinj će biti domaćin Zrinskom.