Sjajni Sablić donio nove bodove Junaku

Objavljeno: 29 studenoga, 2014

Željko Sablić

Zahvaljujući sjajnom Željku Sabliću Junak je polusezonu zaključio pobjedom protiv korčulanskog Zmaja, što je u svakom slučaju donijelo mir u svlačionicu i osiguralo lagodnije iščekivanje drugog dijela prvenstva…

Junak – Zmaj (B) 2:0 (1:0)

Sinj, Gradski stadion.
Gledatelja: 300
Sutkinja: Jelena Pejković (Split)
Strijelci: 1:0 Sablić (35.), 2:0 Sablić (58.)
Najbolji igrač: Željko Sablić (Junak)

Junak: Grčić, Bašić (od 88. Perić), Vardić, Ljubas, Bekavac, Matijašević, Sablić, Jelić, J. Buljan (od 46. Lipotić), Maganić (od 61. Samardžić), Ramljak.

Zmaj (B): Milina (od 64. Vugdelija), Crnac, Čagalj, Vrkić, Špaleta, Prižmić (od 46. Sardelić), Didović, Lončarić (od 27. Mušić), H. Žuvela, Šeparović, Roso.

S nova dva pogotka (ukupno 14) Sablić je Junaku osigurao novu pobjedu i samo potvrdio da mu na trećeligaškom jugu nema ravnog te da je klupska Uprava napravila sjajan posao vrativši ga u matično jato.

Junak je kroz cijelu utakmicu kontrolirao zbivanja na travnjaku, iako su i gosti imali nekih dobrih perioda, pa je konačnih 2:0 realno u odnosu na viđeno.

Sinjskoj momčadi bilo je potrebno 35 minuta da otključa mrežu Blaćana. Jelić se dokopao lopte oko sredine terena, zatim povukao prema naprijed te snažno odapeo prema golu Miline, ovaj odbio, ali na pravom se mjestu našao Sablić koji zabija za 1:0.

Isti igrač pogodio je i za 2:0, ovaj put nakon što je u skoku nadmudrio vratara Zmaja, nakon ubačene duge lopte od strane Lipotića, prebacio ga i potom nogom pogodio nebranjenu mrežu.

Nešto ranije, točnije u 50. minuti, ogromnu priliku za goste propustio je Musić. Naime, lopta se unutar kaznenog prostora odbila od leđa Bekavca ravno do spomenutog igrača Zmaja, koji je izašao sam pred Grčića i nevjerojatno loše pucao.

U 67. minuti Bašić je odlično ubacio, a Jelić konačno zatresao protivničku mrežu, međutim, radost premijernog pogotka za Junak uzela mu je glavna djeliteljica pravde koja je označila prekršaj na vrataru.

Nešto kasnije sutkinja Pejković gostujućem je strategu Zdenku Adamoviću zbog učestalih prigovora pokazala put na tribine.

Do kraja susreta bilo je još obostranih prigoda, čak i izglednih, međutim, mreža se ipak nije tresla.