mudrica fis pijaca  MIJETON hrv solar galerijasikirica

Svi putevi vode u Galu, na 15. Večer folklora ‘Oj Krenico ‘ko te ne bi pio, kraj tebe me dragi zamirio’

Autor/ica
Objavljeno: 29 kolovoza, 2025
norac kljajo jelovic

Na sportskom igralištu ispod župne crkve Svih Svetih u Gali, sutra od 19,30 sati održat će se 15. Večer folkora  u organizaciji KUD-a Krenica – Gala.  Događaj je najavio načelnik Općine Otok Silvijo Norac Kljajo.

‘KUD Krenica sa svojim gostima obilježit će svoj dan nastupom na 15. Večeri folklora. Nadam se da će nas sve skupa vrijeme poslužiti i da će svi biti zadovoljni i Galjani i Otočani, Ruđani, Udovičani i svi koji nam dođu iz susjednih mjesta. Općina Otok stoji uz KUD Krenica Gala, ne samo u financijskom već i u organizacijskom smislu’ kazao je Norac Kljajo.

Iza svete mise koja će biti služena u 18 sati u predjelu Osoje pored Tomaševića gdje se ukazala Kraljica Mira, održat će se mimohod od crkve Svih Svetih u Gali.

Predsjednik KUD-a Krenica Neven Jelović kazao je da će ove godine na priredbi  sudjelovati 13 društava i udruga. Uz domaćine – KUD Krenica – Gala nastupit će HKUD Naši Korijeni – Bobanovo, HKUD Jare – Široki Brijeg, HKUD Mokro – Široki Brijeg, HKUD Sveti Ante Cim – Mostar, KUD Župa Bagalović – Krvavac, HKUD Topala – Vitez, HKUD Napredak – Knin, HKUD Crnašnica – Knešpolje, KUD Ploče – Ploče, HKUD Crnašnica – Široki Brijeg, Udruga za očuvanje baštine cetinskog kraja i URIG Kamešnica Otok.

‘KUD Krenica će se predstaviti s tri koreografije i to najmlađi, koji će pjevati pjesme cetinskog kraja, Cetinskim kolom, muškom i ženskom rerom i pjevanjem na bas, a na kraju ćemo izvesti kolo ‘Ero s onoga svijeta’.

ferata@ferata.hr
0997370409