Težak poraz Alkara u trećem pripremnom dvoboju

Objavljeno: 21 rujna, 2013

koarka-lopta

U trećem pripremnom dvoboju Alkar je u Sinju uvjerljivo poražen od ruskog drugoligaša Mordovije koja je otkrila dosta slabosti u igri Bijelih…

Nakon treće utakmice Alkar ima skor od jedne pobjede i dva poraza. Očito se nakon prve pobjede protiv Zadra poletjelo u nebo, no prizemljenje je nakon sudara s vrlo dobrim Rusima bilo itekako grubo.

Naime, Alkar je tek u uvodu bio koliko toliko ravnopravan suparnik, prije svega zahvaljujući raspoloženom Slavku Modriću, no čim je on stao Mordovia je počela praviti razliku.

Tek pred kraj prve četvrtine domaći su stigli do vodstva (22:21), da bi ostatak susreta to bila jednosmjerna ulica. Rusi su naprosto bili nepogrešivi u šutu iz vana, što je dakako i posljedica lošeg preuzimanja i vrlo anemične obrambene igre domaćih.

Svidio se kod gostiju plavokosi razigravač, igrač koji je naprosto izludio sve svoje čuvare i za kojeg sinjska momčad nije imala lijeka. Posebno “bolna” bila je treća četvrtina koju su gosti dobili rezultatom 27:10, što je dodatno demoraliziralo ionako neraspoložene domaće igrače.

Alkar je u nastavku izgledao kao razbijena vojska, sve ofenzivno svodilo se na igru jedan na jedan, što nije prošlo nekažnjeno pa je u 37. minuti na semaforu zasvijetlilo ogromnih minus 33 (56:89), da bi kraj utakmice momčadi dočekale s rezultatom 66:92.