Težak poraz rukometašica, Osijek odjurio odmah na startu

Najlošiju predstavu u sezoni Sinj je odigrao u Osijeku gdje je poražen s čak 18 razlike…

Osijek – Sinj 45:27 (25:13)

Osijek: Dvorana – ŠD Zrinjevac
Suci: Kristina Majpruz (Zagreb), Lorena Peharda (Koprivnica)

Osijek: Borac (5 obrana), Pajić (1), Hren (4), Lacković (7), Jerčinović (5), Barbir (1), Horvat (1), Milovanović (2), Jeršek (6), Zagorščak (1), Špoljarić, Humel (3), Brkić (16 obrana), Frančić (7), Grbavčević (4), Sablić (3).

Sinj: Ćosić-Dragan, I. Pletikosić, Bešljić, Majić (1), M. Zorica (7), Mažurin (8), Lj. Plazibat (3), Vugdelija (12 obrana), A. Plazibat, Mravak (1), P. Zorica, Ugrin, Boban (4), Lovrić (3), Paštar, A. Zorica.

Isključenja: Osijek 4 minute; Sinj 4 minute
Sedmerci: Osijek 4/5; Sinj 1/2

Kako je krenulo, brzo je postalo jasno da Sinj u ovoj utakmici neće vidjeti bodova. Osijek je munjevito odjurio do 6:0 i to za svega šest minuta igre, što je primoralo klupu Sinja na minutu odmora, nakon čega je prekinuta serija domaćih.

No, niti u nastavku igre Sinjanke nisu pronalazile lijeka za raspoložene domaće igračice. Obrana jednostavno nije bila na razini, previše su prostora imale Osječanke pa su prvi dio zaključile uz čak 25 golova (25:13), što je uistinu bilo porazno po Sinj.

Jasno je i tada, ali i ranije, bilo da će drugo poluvrijeme biti tek puno odrađivanje posla za Osijek koji je nastavio graditi svoju prednost. Pred sam kraj semafor je pokazao i 19 razlike, dok je konačan rezultat bio 45:27.

Iz redova Sinja izdvajamo osam golova Matee Mažurin i sedam Maje Zorice.

Sljedeća prvenstvena obveza za Sinj je 13. siječnja kada je domaćin Splitu.