Tijesni porazi Kamička i Sinja

Objavljeno: 1 prosinca, 2013
Borozan

Gostujuće poraze u ovom kolu doživjeli su i rukometaši i rukometašice, muškarci u Dubrovniku, djevojke u Splitu, s tek golom razlike…

DUBROVNIK – KAMIČAK 29:28

Gostovanje na jugu Hrvatske nije donijelo dobre vijesti za one koji su s netrpljenjem očekivali mogu li Sinjani do još jedne pobjede u nizu. Ovaj put domaćin je slavio nove bodove za koje na kraju mogu zahvaliti svom vrataru koji je u posljednjim sekundama obranio udarac Borozanu za izjednačenje.

Dubrovčani su u većem dijelu susreta suvereno kontrolirali zbivanja na parketu, prvi dio zaključili s viškom od pet golova (18:13), a šest minuta prije kraja i prednost od 28:21. Ipak, tada je proradio inat kod Kamička koji koristi opuštanje domaćina, stiže na gol zaostatka i napada za izjednačenje koji nažalost nije realiziran.

Kamičak je u ovoj utakmici predvodio Borozan s deset golova. Sljedeće, deveto prvenstveno kolo, Kamičak je slobodan.

SPLIT 2010 – SINJ 26:25

Novi neuspjeh doživjele su sinjske rukometašice, a poraz u Splitu bolan je utoliko što su gotovo cijeli susret bile u vodstvu koje su prosule u posljednjoj minuti.

Od prve minute rukometašice Sinja su dominirale, imale i po nekoliko golova prednosti, dok su na odmor otišle s jednim viška (12:13). Jednak scenarij viđen je i u nastavku, sve do pred sam kraj kada je koncentracija popustila, pa je tako vodstvo od 24:25 pretvoreno u poraz od 26:25.

Najbolje u redovima Sinja bile su Matea Pletikosić s deset te Miljenka Macan s osam golova.