BANNER FERATA

Važna pobjeda Alkara, VROS prijetio do samog kraja

Objavljeno: 13 siječnja, 2018
Alkar - Vros

Super važnu pobjedu upisao je Alkar protiv Vrijednosnica Osijek, čime je bitno popravio svoje šanse vezane uz borbu za opstanak u prvoligaškom društvu. Sam susret bio je poprilično izjednačen, a odluka je pala u završnim minutama u koje je sinjska momčad unijela više agresije. Ključnima su se pokazale ukradena lopta i polaganje Prolete za prekid serije gostiju pri rezultatu 76:72 te trica Bilandžića 50 sekundi prije kraja za konačnih 81:74…

Alkar – Vrijednosnice Osijek 81:74 (13:18, 22:17, 26:24, 20:15)

Sinj – ŠSD Sinj. Gledatelja: 800
Suci: Srđan Dožai (Zagreb), Luka Kardum (Zagreb), Marko Živaljić (Split)

Alkar: Jurela, Brajković (6), Bašić, Modrić, Šimunović, Bilandžić (10), Booth (12), Graf (9), Vuko (18), Proleta (3), Svalina (9), Šarac (14).

VROS: Boban (3), Taylor, Došen (15), Levinson (6), Bačić, Markulin (21), Krolo, Lindbom (4), Vrkić (17), Turalija (8).

Alkar je nevjerojatno loše otvorio susret s Osijekom, s tek četiri koša na kontu za šest minuta igre, ali nisu srećom ni gosti bili previše inspirirani, barem ne za više od šest koševa prednosti, koliko su imali u nekoliko navrata tijekom prvih deset minuta.

Odmah na otvaranju gosti su ubilježili i višak od sedam koševa, nakon čega je konačno krenuo i Alkar pa je u naredne dvije minute, serijom 8-0, preuzeo vodstvo. Ulazak Krole totalno je uneredio goste, čak je i Booth došao do daha i vezao nekoliko koševa, čime se prometnuo u lidera domaćih.

U 18. minuti Alkar je ostvario višak od šest koševa, ali do odlaska na odmor Vrijednosnice su podignule nivo igre pa se u nastavak ušlo s po 35 koševa na svakoj strani. Zanimljivo, sinjska momčad u prvom dijelu nije pogodila niti jednu tricu iz osam pokušaja.

Pune 24 minute bile su potrebne Alkaru za zabije za tri poena, “junak” je bio Šarac i to odmah za prednost od sedam koševa. Gosti su na krilima Markulina ponovno pronašli put do egala, uslijedila je potom tricaška kanonada s obje strane, a rezultat svega bila su dva koša viška za Alkar na kraju treće četvrtine.

Trica Vuke i polaganje Svaline, uz fanatičnu obranu, odmah su u uvodu posljednjeg perioda podignuli publiku na noge, brojalo se tada plus sedam, ali daleko je to bilo od konačnog rješenja. Četiri minute prije kraja Alkar je bio osam koševa u plusu, ali Došen je serijom ubačaja doveo Osijek na prag priključka, no tada je Proleta ukrao važnu loptu i sjurio se na polaganje, što je trasilo put prema pobjedi. Sve nade gostiju nestale su 50 sekundi prije kraja kada je Bilandžić  tricom stavio “točku na i” za konačnih 81:74.

Alkaru sada slijede tri gostovanja u nizu. Već narednog vikenda će u zadnjem kolu prvog dijela gostovati u Zadru, nakon čega slijedi gostovanje u Kaštelima, a potom i ogled u Zagrebu protiv Cedevite. Prva sljedeća domaćča utakmica igrat će se 10. veljače protiv Zagreba.

Trener Alkara Neven Plantak:
“Bila je ovo jako važna pobjeda za nas i stoga sve čestitke igračima. U prvom dijelu smo bili jako loši, realizacija je bila katastrofalna, ali nastavku se otvorilo i velikim zalaganjem i dobrom obranom uspjeli smo slomiti protivnika.”

Kompletnu statistiku možete pogledati ovdje.