Velika alkarska fešta na Baldekinu

Objavljeno: 8 prosinca, 2013
alkar-jolly

Veliku gostujuću pobjedu upisao je sinjski Alkar na šibenskom Baldekinu protiv Jolly JBŠ-a, sada je već prilično jasno, jednog od neugodnijih iznenađenja prvenstva. Sinjskim vitezovima ovo je bila šesta prvenstvena pobjeda, uz tri poraza, s kojom su zaključili prvi dio prvenstva na najbolji mogući način…

Jolly JBŠ – Alkar 72:76 (21:17, 13:12, 14:22, 24:25)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja 350

Suci: Basarić, Roglić, Jurčević (svi Split)

Jolly Jadranska banka Šibenik: Gulam 2, Roso, Katura 5, Kozić 4, Vrlika 2, Ross 22, Mrva 19, Naletilić 4, Peršić 2, Bubalo 12, Perković, Cinac. Trener: Anđelko Matov.

Alkar: Mikulić 17, Jo. Boban, Bilandžić, M. Modrić 2, Buzolić, S. Modrić 15, Vitali 4, Ju. Boban 6, Gaurina 6, Žitko 15, Župić 11, Kanaet. Trener: Damir Milačić.

Alkar na drugom ovosezonskom šibenskom gostovanju nije dozvolio da mu se dogodi scenarij iz prvog kada se nije mogao sastati s loptom u prvih nekoliko minuta, što je odredilo daljnji tijek te utakmice. Naprotiv, ovaj put Bijeli su bili ti koji su udarali ritam i unatoč dvostrukom preokretu domaćih pokazali zavidnu dozu karaktera, ako baš hoćete i kvalitete, te uzeli silno važne bodove.

Nakon izjednačenih uvodnih pet minuta u kojima je Alkar imao blagu inicijativu, domaći serijom 9-0 bježe na 16:10. Velike probleme sinjska momčad je imala u obrani reketa, osjetilo se neigranje Perajice, a posebno je raspoložen u tim trenutcima bio Mrva na čijim su krilima domaći prvi period zaključili s vodstvom od 21:17.

Alkarsku družinu od većeg zaostatka spasio je Župić s 11 ubačaja u prvom dijelu, no kronično loš vanjski šut i ovaj put se nije tek tako mogao nadomjestiti. Ušao je Alkar u međuvremenu i u koš-pauzu dugu četiri minute, dosta zicera ostalo je neiskorišteno, pa je 34:29 za Jolly, koliko je bilo na poluvremenu, iz sinjske perspektive još bio i dobar rezultat.

Kudikamo odlučnije Alkar je krenuo u nastavak, brzo uhvatio priključak, a tricom S. Modrića i vodstvo (36:37) u 22. minuti. Nastavilo se potom koš za koš, nakon čega domaći rade seriju 6-0, što je trener Milačić zaustavio minutom odmora. Pauza je očito jako koristila Sinjanima koji tricom Gaurine te dva plus jedan Žitka, uz odličnu rolu u nastavku raspoloženog Mikulića, u posljednjih deset minuta odnose prednost od tri koša (48:51).

Bolji ulazak u posljednju dionicu susreta imala je sinjska momčad, pobjegla na plus sedam (48:55), odolijevala nekoliko minuta, ali tada je stvar u svoje ruke preuzeo Ross i serijom koševa prednost vratio na stranu Jollyja (64:63).

Vrlo rano obje momčadi su ušle i u bonus, što je jasno dalo do znanja kako će pri samom kraju biti prava revija slobodnih bacanja. U posljednje tri minute ušlo se s egalom (68:68), da bi prema kraju domaći postajali sve nestrpljiviji i nervozniji, dovoljno da Sinjani stignu do novih gostujućih bodova (72:76).

U redovima Alkara četvorica su bila dvoznamenkasta. Mikulić je ubacio 17, S. Modrić i Žitko po 15, a Župić 11 koševa. S druge strane za Jolly 22 koša je ubacio Ross, 19 Mrva, dok je Bubalo dodao 12.