Alkar teškom mukom do nove pobjede, Bosco prijetio do zadnjih sekunda

Objavljeno: 10 studenoga, 2018

Nakon nove drame Alkar je na jedvite jade slavio protiv Bosca i time prekinuo niz od tri poraza. Imali su gosti priliku na 40 sekundi prije kraja sve preokrenuti, ali Brown (24p,9sk,9as), Svalina i Markulin dobrim su reakcijama u najvažnijim trenutcima ipak pogurali Alkara do treće pobjede…

Alkar – Bosco 86:80 (21:16, 15:23, 27:16, 23:25)

Sinj – ŠSD Sinj. Gledatelja: 800
Suci: Srđan Dožai, Josip Jurčević, Karlo Mrčeta

Alkar: Brown (24), Boban (2), Modrić (4), Šimunović-Erpušina, Markulin (10), Marić (4), Šipić (6), Žaper, Svalina (3), Kanaet (14), Vučić (19), Elez.

Bosco: Jularić, Chavlovich (16), Tušek (7), Šeparović, Kuga, Palokaj (8), Primorac (25), Šetka, Tešija, Perković, Korać (15), Babić (9).

Sredinom prve četvrtine Alkar je povezao nekoliko napada, brzo se odvojio na 19:10 i činilo se da bi brzo mogao razoružati goste iz Zagreba, ali tako ipak nije bilo. Bosco je smanjio na minus tri, sve su Zagrepčani spuštali na Primorca koji je prilično dominirao, ali na predah je odnijeli minus od pet koševa.

Da će se Alkar morati pošteno oznojiti vidjelo se u prvim minutama druge četvrtine koju su gosti otvorili serijom od čak 11-0, sijevnule su trice Koraća i Chavlovicha za plus šest (21:27). Tko je gledao susret protiv Šibenika, jednak scenarij viđen je i večeras s prijelaza iz prve u drugu četvrtinu. Šibenčani su tada napravili seriju kroz dvije četvrtine od 21-1, a Bosco 21-4.

Previše kompliciranja i problemi u organizaciji napada rezultirali su s tek dva postignuta koša u šest i pol minuta igre, a dodatni problem predstavljale su tri osobne Kanaeta nakon čijeg se izlaska potpuno palo na skakačkom planu. Tako je u 17. minuti semafor pokazao 31:23 u korist Bosca, a do odlaska na odmor domaća je momčad smanjila na 36:39.

Imao je Helbich štošta poručiti svojim igračima u poluvremenu, ali očito je to palo na plodno tlo, jer Alkar je krenuo sa serijom od 9-0 i u 25. minuti brojao plus devet, kasnije i 12. Bila je potpuno druga momčad u odnosu na prvi dio, bitno se podignuo intenzitet u oba smjera, dovoljno za osam koševa prednosti nakon trećeg perioda igre. Nažalost, nije to dugo trajalo.

Nakon samo 40 sekundi igre Bosco je došao na minus tri, a nakon dvije i pol minute Alkar je iskoristio bonus. Pet minuta prije kraja Bosco je imao minus dva i napad za eventualno vodstvo, što nije iskoristio, ali zato je s druge strane sa zvukom sirene jako važnu tricu zabio Svalina, za plus šest.

Nije Alkar nikako uspijevao slomiti goste, tri minute do kraja ponovo je semafor pokazivao dva koša viška za sinjsku momčad, koliko je bilo i na ulasku u posljednju minutu, što je značilo novu dramu. Imali su gosti 40 sekundi prije i napad za eventualnu prednost, srećom nije ušlo Koraću, da bi s druge strane nakon “odbojke” spretno i sretno pogodio Brown. Potom je Svalina ukrao loptu Chavlovichu i dodao Markulinu u kontru na zicer, za plus šest i konačan slom borbenih gostiju iz Zagreba.

Kompletnu statistiku možete pogledati ovdje.