Kruna karijere sinjskog asa: Ive Radić pokorio brutalni B-Hard, 1220 kilometara i 16.000 metara uspona
Nakon više od 83 sata nadljudske borbe s planinama, vremenskim nepogodama i...
Prema najavama Ministarstva obrazovanja, u ponedjeljak, 7. rujna u svim školama u Hrvatskoj počinje nastava.
S obzirom na trenutnu epidemiološku situaciju uzrokovanu epidemijom virusa SARS CoV-2, Ministarstvo obrazovanja je, u suradnji s Hrvatskim zavodom za javno zdravstvo i Stožerom Civilne zaštite RH, donijelo preporuke kojih će se trebati pridržavati sve škole, ali i roditelji učenika.
Gostujući u programu Hit radija, voditelj aktiva ravnatelja osnovnih škola s područja Cetinske krajine Tomislav Budimir, prof. kazao je kako je jučer u Županiji splitsko-dalmatinskoj održan sastanak svih voditelja aktiva ravnatelja na temu organizacije nastave s članovima županijskog Stožera Civilne zaštite i županijskog Nastavnog zavoda za javno zdravstvo.
Voditelji aktiva ravnatelja na sastanku su upozoreni na određene predradnje kako bi učenici 7. rujna došli u prostor koji je adekvatno pripremljen i epidemiološki siguran.
Između ostaloga, ulazak u školu će biti dopušten samo djelatnicima i učenicima. Roditelji imaju obvezu svaki dan mjeriti i pratiti tjelesnu temperaturu djece, a ukoliko se pojave bilo kakvi simptomi bolesti respiratornog sustava ne smiju slati djecu u školu. U školi će se provoditi nasumično provjeravanje tjelesne temperature kod djece i ako se pojavi učenik koji ima povišenu tjelesnu temperaturu biti će upućen svom izabranom liječniku, a u slučaju većeg broja djece s povišenom temperaturom obavijestit će se izabrani liječnici i epidemiolozi.
Sve škole su dužne pripremiti adekvatne prostorije, osigurati dezinfekcijska sredstva i potrebnu opremu u suradnji sa Županijom koja će nabaviti i zaštitne maske za sve učenike.
Sva razredna odjeljenja će biti raspoređena po učionicama, neće biti dozvoljeno miješanje učenika iz različitih razrednih odjeljenja, a raspored će biti prilagođen kako bi svaki učitelj bio što manje u dnevnom kontaktu s više učenika.Osim toga, Županija splitsko-dalmatinska će zatražiti od Ministarstva obrazovanja skraćivanje nastavnog sata na 40 minuta, kako bi se osiguralo više vremena za dezinfekciju i provjetravanje prostorija.
Prema najavama ravnatelja, većina škola odlučit će se za različite vremenske termine dolaska u školu pojedinih grupa, a neke će uvesti i dvosmjenski rad. Također, preporuka je da se školsko zvono ne koristi, jer će biti različiti termini početka i završetka nastave za pojedine razrede.
Budimir je kazao kako svi zajedno – djelatnici škole, roditelji i učenici trebaju preuzeti odgovornost kako bi se nastava organizirala i održavala na najbolji mogući način.
‘U prvom planu je sigurnost svih, a onda idu pedagoški standardi i komod učenika i nas djelatnika. U zajedničkoim prostorima učenici će morati imati maske, sve će se dezinficirati, prozori će biti otvoreni kako bi se učionice redovno provjetravale, a ne bi trebalo biti ni okupljanja djelatnika, kako se ne bi doveli u situaciju da moraju u samoizolaciju, obzirom da smo, barem ovdje u našem kraju, limitirani s određenim zamjenama. Na ravnateljima je da organiziraju nastavu u svojoj školi na način kako je najbolje moguće, na što sigurniji i kvalitetniji način i za učenike i djelatnike’, kazao nam je ravnatelj Budimir.
Prijevoznici, koji obavljaju prijevoz učenika, imaju naputke koje moraju zadovoljiti i kojih se moraju pridržavati, a osnivač, odnosno Županija splitsko-dalmatinska obavit će dodatne razgovore s njima i uputiti ih na pojačavanje epidemioloških mjera.
‘Bez suradnje s roditeljima nećemo imati zadovoljavajuće rezultate. Veliki je teret na roditeljima, ali ovih ih putem pozivam da na stranicama HZJZ pročitaju upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19. U slučaju da primjete da se mi u školi ne pridržavamo uputa, mogu nas nazvati i upozoriti, jer ni mi nismo svemoćni i griješimo. Vrlo rado ćemo prihvatiti sugestije, jer nam je interes djece prioritet. Osim toga, sve informacije roditelji mogu dobiti i na kontakt telefone škola. Bit ćemo im na raspolaganju’, zaključio je voditelj aktiva ravnatelja osnovnih škola Cetinske krajine Tomislav Budimir.
Nakon više od 83 sata nadljudske borbe s planinama, vremenskim nepogodama i...
REPUBLIKA HRVATSKA DJEČJI VRTIĆ « SRETNO DIJETE « KLASA: 601-09/26-01/6 UR.BROJ:...
Grad Sinj objavio je natječaj za prijam pet osoba u Prometnu jedinicu...
Općinsko vijeće Općine Hrvace donijelo je na 7. sjednici održanoj 15. lipnja...
GEOMATIKA d.o.o. Bana Jelačića 30 21240 Trilj OBAVIJEST o početku predočavanja elaborata...
Općinski načelnik Općine Otok objavljuje JAVNI POZIV ZA PODNOŠENJE ZAHTJEVA ZA FINANCIJSKU...
Temeljem čl. 11. Zakona o pravu na pristup informacijama (NN br. 25/13,...
Na temelju članka 35. stavka 2. i članka 391. stavak 1. Zakona...
Grad Sinj otvara savjetovanje s javnošću oko prijedloga Odluke o dodjeli novčane...
REPUBLIKA HRVATSKA SPLITSKO-DALMATINSKA ŽUPANIJA GRAD TRILJ GRADONAČELNIK KLASA: 363-04/26-01/0004 URBROJ: 2181-12-03/1-1889-26-1 Trilj,...
IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA UREĐENJA OPĆINE OTOK-1-59 IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG...
Na temelju Točke 5. Programa mjera za poticanje rješavanja stambenog pitanja mladih...







