Banner CORE HIT RADIO

Alkar ponovno u završnici ostao kratkih rukava

Objavljeno: 19 studenoga, 2022
Alkar

Zanimljiva utakmica u Mavrncima otišla je u završnici na stranu domaće momčadi, ali Alkar ima za čim žaliti, jer mu je pobjeda iskliznula iz ruku baš kao i protiv Bosca prije dva kola…

DepoLink Škrljevo – Alkar 79:76 (21:14, 19:23, 17:19, 22:20)

Čavle – SD Mavrinci. Gledatelja: 200
Suci: Goran Rogić, Marko Stanković, Branimir Galić

DepoLink Škrljevo: Bešić, Jelić (6), Bart (3), Kujundžić (4), Rajčić (11), Antunović (18), Ramme (19), Smojver (6), Butorac, Rajković, Barišić (12), Svoboda.

Alkar: Zukanović, Vojedilov, Putnik (2), Polutak (15), Kovač, Svalina (8), Tomašević (3), Vučić (7), Jukić, Brock (14), Lisica (27).

Unatoč startnoj trici Alkara, Škrljevo je brzo preuzelo konce igre u svoje ruke. Dobar skok u napadu, ali i dobro uigrane akcije za čist šut domaće su odvele do sedam koševa prednosti poslije prvih deset minuta igre (21:14).

S dobrom predstavom Škrljevo je nastavilo i u drugom periodu pa je u 13. minuti semafor pokazao i okruglih deset razlike (28:18). Uslijedila je potom minuta odmora na strani Alkara, a kratak predah dao je ploda jer se momentum okrenuo i prednost domaćih se počela brzo topiti.

Ključne su bile role Svaline i Lisice koji je u 19. minuti tricom donio i potpuni preokret (34:37), ali na odmoru su tri koša prednosti preselila na stranu domaće momčadi koja je iskoristila sinjske poklone u završnici za novi preokret (40:37).

Obrana Alkara sjajno je funkcionirala poslije povratka na parket, domaći su bez koša bili više od tri minute, a za to vrijeme Sinjani su ih nanizali deset i stigli na plus sedam. Škrljevo se vratilo tricama i relativno lako anuliralo minus te pred četvrti period ostvarilo minimalnu prednost (57:56).

Polutak je nosio Alkar na početku četvrtog perioda, nanizao je sedam poena u kratko vrijeme, ali i domaći su odogovorili pa se u posljednjih pet minuta ušlo poravnato (65:65). Imao je Alkar potom i plus tri, ali tada je upao u seriju loših odluka u napadu, što domaći koriste i minutu prije kraja tricom Barta odlaze na velikih sedam koševa viška.

Deset sekundi prije kraja Alkar je tricom Brocka stigao na minus dva, napravio brzi prekršaj na Rajčiću koji je pogodio jedno, pa je Sinjanima ostalo sedam sekundi za eventualni produžetak, međutim, do pravog šuta nisu stigli pa je slavila domaća momčad.

Alkaru je ovo bio četvrti uzastopni poraz, a za sedam dana u Sinj stiže Split.