Alkar je poslije velike borbe uspio svladati Vrijednosnice Osijek i doći na svega koračić od direktnog ostanka u premijerligaškom društvu…

Alkar – Vrijednosnice Osijek 80:73 (14:22,14:16,31:13,21:22)

Sinj – GSD Ivica Glavan Ićo. Gledatelja: 250
Suci: Luka Kardum, Frane Mjeda, Karlo Mirčeta

Alkar: Louiserre (7), Mastelić, Gizdavčić (2), Putnik (1), Krstanović (4), Lukačić (2), Šarić (5), Tomašević (17), Vučić (5), Jukić, McGlynn (26), Lisica (11).

Vrijednosnice Osijek: Dugandžić, Grušanović (26), Tomljenović (2), Tokić, Porobić (11), Kuany (22), Bošnjak, Perković (3), Topolović (9), Džajić.

Alkar nije dobro ušao u utakmicu, gosti su svjesni svoje pozicije na ljestvici bili angažiraniji i imali su rezultatsku inicijativu zahvaljujući raspoloženima Kuanyju i Grušanoviću pa su poslije deset minuta igre brojali osam koševa viška (14:22).

Osječani su jednako nastavili i u drugom periodu, a u dva navrata su imali i po 11 koševa viška. Alkar je nekako cijelo to vrijeme bio nedorečen, što ga je na poluvremenu koštalo i zaostatka od deset koševa (28:38).

Odmor je itekako dobro došao sinjskoj momčadi i može se reći da su savjeti trenera Krstića pali na plodno tlo jer su domaći brzo uhvatili potpuni priključak. Otvorio je tricom McGlynn, dva je dodao Vučić, nakon čega je dvije trice pogodio Tomašević za poravnanje rezultata u 22. minuti (39:39).

Treća trica danas sjajnog Tomaševića (trice 4/4) minutu poslije je dovela Alkar i u minimalno vodstvo, a odlično izdanje sinjske momčadi nastavilo se i do kraja trećeg perioda kojeg je Alkar dobio 31:13, za plus osam pred završnu četvrtinu (59:51).

Osijek se serijom koševa na početku četvrte četvrtine približio do minus dva, da bi u 35. minuti tricom Grušanovića minimalna prednost bila na strani gostiju (64:65). Značilo je to i potpunu dramu do kraja.

Minutu i 20 sekundi prije kraja rezultat je bio poravnat (73:73), da bi u sljedećem napadu McGlynn je s linije za bacanja donio plus dva Alkaru. Uslijedio je potom promašaj Grušanovića na ulazu, što je s druge strane kaznio McGlynn novom tricom za plus pet, čime je trasiran put prema pobjedi sinjske momčadi.

Alkar u sljedećem kolu gostuje kod Adria Oil Škrljeva.