Alkar u dramatičnoj završnici preokrenuo i stigao do prve gostujuće pobjede

Objavljeno: 8 prosinca, 2019
Alkar

Konačno se i Alkar s jednog gostovanja vraća s osmjehom na licu. Nije to bila niti izbliza najbolja predstava sinjske momčadi ove sezone, ali dojam će se zaboraviti, a bodovi pamtiti…

Hermes Analitica – Alkar 76:79 (13:22, 20:15, 29:18, 14:24)

Zagreb – KC Dražen Petrović
Suci: Tomislav Vovk, Josip Mikulić, Boris Hartman

Hermes Analitica: Perić (4), Kordić (12), Kalpić (9), Svoboda (18), Krajinović, Ljubičić (6), Krstanović, Gazić (8), Rajić (19), Blažev.

Alkar: Brocić (11), B. Jurela, Neal (28), I. Jurela, Kučan (6), Marić (12), Dukić, Tomašević, Vučić (8), Wembi (8), Jukić, Jacović (6).

Odlično je Alkar izgledao na otvaranju susreta, lakoćom je branio prilaze košu i još lakše dolazio do otvorenih šuteva ili pak zicera u napadu. Međutim, problem bila je neefikasnost, stoga plus četiri u tom vremenu i nije bilo osobito ostvaranje.

Ipak, kako se bližio kraj prve četvrtine i napadački dio je donekle došao do izražaja, raspoloženi su bili Marić i Neal, pa se prednost u nekoliko navrata penjala do plus devet, s koliko je i zaključeno prvih deset minuta (13:22).

Nažalost, u drugom periodu domaća se momčad vratila u igru, Alkar je prelako ispadao u obrani, curilo je u reketu, što je rezultiralo poravnanjem u 16. minuti susreta, da bi se, nakon minute odmora koju je pozvao Milačić, sinjska momčad uspjela donekle stabilizirati i na odmor odnijeti plus četiri.

Treći period bio je kao iz noćne more za sinjsku momčad. Domaći su odmah uhvatili egal, a potom i kreirali seriju od 9-0 koju je tricom zaključio raspucani Svoboda za 49:41. Iako se Alkar vratio na minus jedan, previše toga nije štimalo pa su uoči četvrtog perioda domaći brojali plus sedam.

U 32. minuti Hermes je imao i plus devet (66:57), činilo se kako je blizu da slomi nade sinjske momčadi, ali tricama Neala i Jacovića te ubačajima Wembija i Marića, Alkar je ubrzo stigao do poravnanja te pet minuta prije kraja s linije za bacanja i do minimalnog plusa.

Tri i pol minute prije kraja tri koša viška bila su na strani Hermesa, no tada Neal uzima stvari u svoje ruke, zabija dvicu s poludistance, zatim i tricu na što se nadovezao i Kučan ubačajem za dva, za sinjskih plus četiri, minutu i pol prije kraja. Iako se u vremenu do kraja prilično zakompliciralo, Alkar je uspio “iščeprkati” prvu gostujuću pobjedu rezultatom 79:76.

U sljedećem kolu Alkar gostuje u Zadru kod Sonik Puntamike koja je u ovom kolu na svom terenu svladala Split.

“Pokazali smo karakter po tko zna koji put ove sezone. Sami smo se doveli u neugodnu situaciju, osjetio se taj grč zbog prilike za prve gostujuće bodove, ali na kraju smo zasluženo našli put do pobjede. Čestitke igračima na prikazanom i posebno hvala našoj grupi navijača koji su nam dali poseban impuls u najtežim trenutcima.”, kazao je trener Milačić nakon susreta.

Statistiku susreta možete pogledati ovdje.