Alkar u drami ostao kratkih rukava, Kapusta donio pobjedu Gorici

Objavljeno: 8 prosinca, 2021
Alkar Gorica

Poslije velikog slavlja u Zagrebu protiv Cibone, Alkar nije uspio slaviti i protiv još jednog favorita. Gorica je u završnici obranila vodstvo, prvenstveno zahvaljujući Kapusti koji je pogađao u ključnim trenutcima…

Alkar – Gorica 71:76 (11:18, 19:18, 23:21, 18:19)

Sinj – GSD Ivica Glavan Ićo. Gledatelja: 200
Suci: Luka Kardum, Roko Hordov, Karlo Mirčeta

Alkar: B. Jurela, Vrkić (11), Pralija, Gizdavčić, Krstanović (13), Lukačić (3), Šarić (6), Tomašević, Vučić (4), Jukić, McGlynn (19), Gilbert (15).

Gorica: Uljarević (8), Kalajžić (15), Batur, Mašić (8), Savić (6), Cinac (6), Majić (3), Sokol (2), Baković (10), Kapusta (18).

Dobro je Alkar otvorio, u dva navrata je imao i po pet koševa viška, posljednji put u četvrtoj minuti pri rezultatu 11:6. Nevjerojatno, ali do kraja prvog perioda domaća momčad više nije postigla niti jedan koš. Napad je potpuno stao, dosta je lopti prilično naivno izgubljeno, što su gosti iskoristili i s 12 koševa u nizu stigli do plus sedam (11:18).

Alkar se nastavio mučiti u napadu, ali dolazio je dva puta na minus četiri. Jedan od junaka iz Zagreba, McGlynn, bio je bez koša do 15. minute, a onda je pogodio dvije trice, međutim, Gorica je odgovorila i u 18. minuti stigla do devet koševa viška. Alkar se ipak pribrao, još jednu tricu stavio je američki bek, ali bolje od minus šest nakon prvih 20 minuta nije išlo (30:36).

Borbeno se nastavilo i u drugom dijelu. Gorica je čuvala stečenu prednost, nikako nije dozvoljavala Alkaru priključak, sve do 29. minute kada ipak popušta pa se domaća momčad našla na svega minus jedan. Gorica tada s istekom vremena poteže dvije trice preko ruke, čime se spasila preokreta i pred četvrti period osigurala četiri koša viška (53:57).

Na svaku prijetnju Alkara Gorica je imala odgovor, pogađali su gosti iz teških situacija, a ubačajem Kapuste u 35. minuti prednost se popela i na plus devet. Dvije minute prije kraja bilo je osam razlike, nisu se domaći predavali, tri puta se obranili, dok je na drugoj strani je Gilbert kažnjavao s linije za bacanja i postavio 69:70, 44 sekunde do kraja.

I opet Gorica, kada je došlo stani-pani, točnije Kapusta, zabija tricu iz kuta za novo odvajanje gostiju. Alkaru je ostao 26 sekundi, McGlynn brzo zabija za dva, s druge strane prekršaj na Kapusti rezultira jednim pogođenim pa je Alkaru za ostalo je 11 sekundi u kojima je trica bila jedina opcija. Loptu je primio McGlynn, ali nije bio u dobroj poziciji i šut je otišao daleko od obruča.

U nedjelju Alkar gostuje u Zadru kod Sonik Puntamike.