Alkar u Dubravi prekinuo crni niz i slavio četvrtu pobjedu

Objavljeno: 21 siječnja, 2022
Furnir Alkar

Alkar je uspio prekunuti niz od četiri poraza i slaviti u Zagrebu protiv Furnira. Bila je to izuzetno važna pobjeda, četvrta u sezoni, za ponovno hvatanje priključka s ostatkom košarkaškog društva, a ujedno i uzvrat Zagrepčanima za poraz iz prvog dijela sezone. No, nije moglo bez drame na kraju…

Furnir – Alkar 69:76 (10:22, 21:11, 19:29, 19:14)

Zagreb – Sportska dvorana Dubrava
Suci: Tomislav Hordov, Denis Hadžić, Mateo Pavičić

Furnir: Prelec, Vidović, Babic (15), Krajina (8), Tišma, Nazor, Samac (10), Mandalinić (19), Bjelanović (7), Rađa (4), Karahodžić (6), Kos.

Alkar: B. Jurela, I. Jurela, Gizdavčić (16), Putnik, Krstanović (7), Lukačić, Šarić (6), Tomašević (3), Vučić (12), Jukić, McGlynn (19), Gilbert (13).

Furnir je otvorio tricom Karahodžića već u drugom napadu za 3:0, ali tada je krenula luda sinjska serija u kojoj je prednjačio McGlynn s osam vezanih koševa, još je dvije trice pogodio i Gizdavčić, sve skupa za nevjerojatnu seriju od 17-0. Prva četvrtina zaključena je s plus 12 u korist Alkara (10:22), ali ako kažemo da je domaćin još dobro i prošao s obzirom na nekoliko promašenih zicera gostiju, onda smo sve rekli što se tiče uvodnih deset minuta.

Drugi period – druga pjesma. Stao je u potpunosti šut sinjsku momčad, ali nisu ni Dubravaši briljirali pa se razlika od desetak koševa i dalje održavala na životu. Tek pet koševa u pet minuta je zabio Alkar u drugom periodu, Furnir šest, ali domaći su zato drugih pet odigrali na visokom nivou i došli na svega koš zaostatka (29:30). Imali su usto i napad za preokret, ali neuspješan. U konačnici, nakon dvije četvrtine, tek plus dva za Sinjane (31:33).

Ono što Furniru nije pošlo za rukom krajem prvog dijela, dogodilo se početkom treće četvrtine. Samac je povukao svoju momčad do preokreta, 37:35, no tada je proradio i Alkar. Gilbert, Vučić i Gizdavčić su uzvratili za novu prednost, redali su se ubačaji kao na traci, da bi se tricom McGlynna, ujedno i njegovim prvim koševima poslije onih osam na startu, Alkar odvojio i na plus 13 u 30. minuti. Domaćin je do kraja trećine uspio tek za jedan koš smanjiti svoj zaostatak (50:62).

U dva navrata početkom četvrte četvrtine Alkar je brojao 14 viška, no onda su opet uslijedile minute indisponiranosti. Furnir serijom 8-0 ponovno hvata priključak, četiri minute bez koša je bio Alkar prije nego će Gizdavčić pogoditi za plus osam. Tu, dakako, drami nije bio kraj. Nova mini serija domaćine dovodi do minus četiri, koliko je bilo i dvije minute prije kraja.

Minutu i 20 prije kraja Bjelanović tricom smanjuje na minus tri, a poslije loše odigranog napada Alkara, Rađa je gađao za tri i eventualno poravnanje, međutim, nije pogodio. Naredni napad Alkara zaključio je McGlynn ubačajem s poludistance za plus pet, 20 sekundi prije kraja, što se pokazalo presudnim trenutkom. Do kraja je još Gilbert bacanjima potvrdio pobjedu od 76:69.

U sljedećem kolu Alkar je domaćin Zadru.