Alkar u nastavku slomio Šibenik i slavio uvjerljivu pobjedu

Objavljeno: 9 travnja, 2014

Alkar- Šib

Nakon dva poraza u ranijem dijelu sezone Alkar se Šibeniku revanširao u njihovom prvom sudaru u Ligi za prvaka. Sinjskoj momčadi bila je ovo prva pobjeda u društvu najboljih, čime je svoje goste i dalje ostavio na nuli, a samim time i na posljednjem mjestu na tablici. Susret je nakon izjednačenog prvog dijela serijom koševa početkom nastavka prelomio Slavko Modrić, na što gosti nisu imali odgovor pa su u konačnici morali potpisati poraz…

Alkar – GKK Šibenik 84:66 (18:20, 17:16, 32:17, 17:13)

A-1 Liga za prvaka, 3. kolo
Sinj, ŠSD Sinj, gledatelja: 800
Suci: Herceg (Zabok), Hordov (Zadar), Vulić (Zadar)

Alkar: Mikulić 10, Jo. Boban, Bilandžić, Modrić M. 3, Buzolić, Modrić S. 16, Vitali 16, Gaurina 2, Žitko 22, Perajica 8, Župić 3, Kanaet 4.
Trener: Damir Milačić

Šibenik: Radovčić, Andabaka, Mišić 18, Kalpić, Bašić 16, Blaće 2, Vukičević 8, Vujivečić, Šamadan 2, Badžim 14, Petani 6.
Trener: Jeronimo Šarin.

Skokovi: Alkar 42; Šibenik 19
Osobne pogreške: Alkar 23; Šibenik 19
Izgubljene lopte: Alkar 9; Šibenik 15

Šibenčani su prije skoro dva mjeseca došli sjajno pripremljeni i znajući sve tajne Alkara bili silno uvjerljivi, dobrim dijelom iznenadivši i sebe i svoje domaćine. Uzme li se u obzir da su tada Šamadan, Mišić, Bašić i Petani ubacili ukupno 83 koša, a danas tek 42, onda je jasno da su ovaj put Sinjani bili ti koji su imali rješenje više u rukavu.

Obje momčadi kao da su nezagrijane ušle u utakmicu, s dosta pogrešaka i bez prevelike maštovitosti u napadu. Ipak, nakon pet minuta donekle je krenulo i jedne i druge. Domaći su imali dosta problema s Mišićem i Bašićem koji su lakoćom probijali prvu liniju obrane, zabijali se u reket i lakoćom poentirali, dok je na drugoj strani kod Alkara funkcionirala unutarnja linija pa je nakon prvih deset minuta stanje na semaforu bilo “li-la” (18:20).

Nervoza se kod jedne i druge momčadi doslovno moga namirisati, definitivno se nije umiralo od ljepote košarkaških poteza, no zato je na planu borbenosti “frcalo” na sve strane. Sredinom drugog perioda domaći su nakon duže vremena tricom Gaurine vratili vodstvo (29:28), no s druge strane mlađahni Badžim pogađa dvije pa se gosti ponovno odvajaju na plus pet (29:34). Do odlaska na odmor Alkar je uspio smanjiti minus na jedan koš zaostatka, ali s obzirom na veliku skakačku premoć teško da je mogao biti zadovoljan.

Kudikamo žustrije i odlučnije Alkar je ušao u nastavak, krenuo serijom 5-0, gosti jednako odgovorili, na što domaći još jače uzvraćaju i u 25. minuti, uz odličnu solo dionicu Slavke Modrića (po dvije trice i dvice) bježe na 12 koševa viška (52:40, 54:42). Imao je cijelo to vrijeme sinjski šuter četiri osobne na kontu, Milačić se kockao do kraja i pogodio ostavivši ga u igri, jer upravo on se pokazao kao matchwinner.

Nova serija ubačaja Modrića domaćima je omogućila i 16 koševa prednosti (60:44), što je bio početak kraja za goste iz Šibenika, unatoč nekoliko njihovih bljeskova do kraja koji su ionako bili plod individualnih akcija. Ipak, teško je išta moglo nadoknaditi skakačku inferiornost u odnosu na sinjsku momčad i ukupni manjak od 23 skoka.

U posljednju dionicu igre Alkar je donio višak od 14 koševa (67:53), nove čekao pune tri minute igre, ali srećom po njih, gosti su bili jednako indisponirani pa je prednost ostala netaknuta. Tri minute prije kraja Šibenčani su trećom tricom Badžima stigli na minus 11, ali Žitko potom pogađa za tri, krade loptu prosljeđuje za Vitalija koji vraća na plus 16 (76:60) i tako ubija svaku nadu gostima u eventualan povratak. Do kraja tek rutinsko održavanje stečene prednosti za domaće, uz ponešto atrakcije, sve do konačnih 84:66.

Kod domaćih Žitko je zabio 22 (5 sk, 3 as), a Modrić i Vitali (7 sk) po 16, dok je Mikulić kraj dočekao s deset ubačaja. Goste je predvodio Mišić s 18 koševa te Bašić i Badžim koji su zabili 16, odnosno 14 koševa.

Navijački kutak:

Policija je nakon prošlog sraza u Sinju bila spremna na dolazak šibenskih navijača, no veća invazija je ipak izostala jer u Sinj ih je stiglo tek 20-ak. No, baš kao i prošli put ponovno su našli “zgodnim” za zapaliti bengalke u dvorani, zbog čega su na inicijativu sudačke trojke bili izbačeni i poslani put Krešimirovog grada. Na sreću, nikakvih problema prilikom deportacije nije bilo, pa je susret nakon kraćeg prekida ipak nastavljen. Slučajno ili ne, upravo je “nestankom” Funcuta, nestalo i Šibenika s parketa, čime je posao domaćinu itekako olakšan.