Alkar u Šibeniku upisao drugi uzastopni poraz

Objavljeno: 17 siječnja, 2015

alkar

Jolly je iz sudara s Alkarom izašao kao pobjednik i time ostao u ravnopravnoj borbi za Ligu za prvaka. Ovom pobjedom Šibenčani su stigli na samo jednu pobjedu manje od svojih večerašnjih suparnika, a do slavlja su stigli zahvaljujući odličnoj završnici u kojoj su imali više “aseva” u rukavu.

Jolly JBŠ – Alkar 79:71 (22:15, 13:19, 21:17, 23:20)

A-1 liga, 14. kolo
Šibenik – Dvorana Baldekin
Gledatelja: 400
Suci: Alfred Jovović (Velika Gorica), Damir Basarić (Split), Marko Stanković (Rijeka)

Jolly JBŠ: Gulam 16, Roso, Pavlović, Katura 8, Vrlika 6, Mrva 17, Najev, Subotić 17, Jazvin 12, Perković, Bilalović.

Alkar: Bilić 6, Jo. Boban, Bilandžić 16, Pavić, S. Modrić 2, Vitali 13, Ju. Boban 7, Gaurina 10, Svalina, Perajica 15, Kanaet 2.

Poraz od Jollyja Alkaru je bio drugi uzastopni poraz, što ga je spustilo na treću poziciju (realno četvrtu!) i dovelo ga u situaciju da od gotovo sigurnog putnika među osam odabranih, ponovno uđe u neizvjesnu bitku s ostatkom društva koje se iz kola u kolo sve više budi.

Nakon svega nekoliko minuta izjednačene igre Jolly je pojačao ritam i pobjegao na sedam koševa prednosti, koliko je brojao i na koncu prvog perioda. Sinjani su tada živjeli od učinka Perajice i bilo je sasvim jasno da u takvom odnosu snaga dugoročno baš i nemaju velike perspektive.

Šibenčani su s druge strane, činilo se, imali veći broj raspoloženih igrača, od kojih je svaki imao svoju mini seriju pa su sredinom druge četvrtine u dva navrata stvorili devet koševa u plusa (28:19) i bili vrlo blizu da već zarana prelome utakmicu.

Ipak, od tog trenutka bude se i gosti, dižu agresivnost u obrani, Vitali i Bilandžić uspijevaju povezati nekoliko šuteva i malo po malo pred odlazak na odmor smanjuju na 35:34, a pošteno je kazati kako su dosta toga dugovali i Gulamu koji u prvih 20 minuta trice gađao 0-7.

Dobar ritam s kraja prvog Sinjani su prenijeli i na početak drugog dijela, a nakon ubačaja Bilića i pet vezanih koševa “zaštićenog” Bilandžića, u seriji 7-0, gosti su ostvarili prednost od pet koševa (38:43), međutim, nastavak trećine nisu odigrali na tom nivou pa su iz spomenutog plusa došli u jednak minus pred završnih deset minuta (56:51).

Pet minuta prije kraja minimalna prednost bila je na strani Bankara (65:64), Alkar je konstantno prijetio preokretom, no pravu priliku ipak nije dočekao jer su domaćini bili precizni u najvažnijim trenutcima i susret mirno u svoju korist priveli kraju. Na kraju se tricama osladio i Gulam uz konačnih 2-13.

Najbolji u domaćim redovima bili su Subotić i Mrva s po 17 koševa, a koš manje dodao je spomenuti Gulam, dok je Jazvin ubacio njih 12. Kod Alkara Bilandžić je postigao 16 koševa, Perajica koš manje, a Vitali je brojao 12.