Brnaški dernek: Ivan Jagnjić s pet puta u sridu osvaja Čoju

Objavljeno: 28 kolovoza, 2022
pobjednik coje

Uz veliki broj posjetitelja, drugi dan Brnaškog derneka bio je izuzetno zanimljiv.

Prava atrakcija bilo je natjecanje za pobjednika Čoje. Nakon tri trke, tri alkarića – Lovre Kovačević, Nikola Mandac i Ivan Jagnjić imali su po 9 punata. U pripetavanju Kovačević pogađa u jedan, a Mandac i Jagnjić u sridu. U drugom pripetavanju Nikola Mandac pogađa u jedan, a Ivan Jagnjić ponovno u sridu i tako je s pet srida osvojio Čoju. Uz poklone Udruge Naše Brnaze vojvoda Ćićka privezao mu je crvenu čoju na njegovo koplje u znak pobjede. Prigodne poklone dobio je i njegov alkarski momak Luka Pervan.

U trci djece u vrećama najbrža je bila Lucija Masle, drugo mjesto osvojio je Matej Maras, a treće Stipe Masle.
U natjecanju potezanja konopa za najmlađe, prvo mjesto osvojila je ekipa Turbo, drugo mjesto pripalo je Curama sa sela, a treće ekipi Kod škole.
U odmjeravanju snage u obaranju ruke kod seniora najbolji je bio Renato Poljak, drugi je bio Marko Delija, a treći Mario Grujović.
U kategoriji seniorki prvo mjesto u obaranju ruke pripalo je Antoniji Masle, a drugo Maji Kovačević.
Skok u dalj donio je zanimljivo natjecanje. Sa skokom od 2,72 prvo mjesto pripalo je Brunu Masteliću, drugo mjesto s skokom 2,57 osvojio je Ivan Čarić, a treće Željko Čarić skočivši 2,51.

Prije glazbenog nastupa Dražena Žanka i Duo Thundera nastupila je prošlogodišnja pobjednica festivala amatera ‘Mikrofon je vaš’ Lana Klarić-Kukuz.