Desetkovani Alkar pao u Šibeniku

Objavljeno: 7 svibnja, 2014

Alkar

Šibenik je na Baldekinu protiv Alkara došao do svoje druge pobjede u Ligi za prvaka. Bio je to susret u kojem je domaće u prvom dijelu nevjerojatno dobro služio žut za tri poena, ali uporni gosti su ostali prisebni i početkom posljednje dionice došli na prag velikog preokreta, međutim, previše utrošene energije u dostizanje prednosti odnio je im je mogućnost za nešto više…

GKK Šibenik – Alkar 81:72 (26:21, 25:22, 13:18, 17:11)

A-1 liga, Liga za prvaka, 10. kolo.
Šibenik, Dvorana Baldekin, gledatelja: 600
Suci: Tomislav Hordov (Zadar), Leo Roglić (Split), Josip Jurčević (Split),

Šibenik: Radovčić, Badžim 8, Mišić 9, Kalpić 11, Bašić 11, Blaće 2, Vukičević 2, Vujivečić, Šamadan 25, Španja 2, Andabaka, Petani 11.
Trener: Jeronimo Šarin.

Alkar:Jo. Boban 4, Bilandžić 3, Modrić M. 8, Modrić S. 7, Vitali 8, Boban Ju. 7, Gaurina 16, Žitko 2, Svalina , Perajica 17, Župić, Kanaet.
Trener: Damir Milačić

Skokovi: Šibenik 32; Alkar 33
Osobne pogreške: Šibenik 23; Alkar 26
Izgubljene lopte: Šibenik 14; Alkar 17

Šibenčani su sasvim zasluženo došli do svoje druge pobjede, unatoč velikom padu u trećoj dionici kada su više od pet minuta bili bez koša, što su Sinjani iskoristili da dođu na samo koš zaostatka, ali ne i više od toga pa su u konačnici morali potpisati poraz.

Nakon ponešto uspavanog početka Šibenik je “prodisao” s tri trice Bašića i jednom Petanija te uz dobar napadački skok, kompenzirao sve nedostatake pa je nakon nešto više od šest minuta igre na semaforu stajalo 19:14 u njihovu korist, a jednakom razlikom zaključili su i prvih deset minuta igre.

Goste je u tom vremenu vukao Gaurina, zabio više od pola njihovih koševa u prvoj dionici, pokušao je i Žitko ali je već nakon prve akcije obnovio ozljedu koljena zbog koje je pauzirao zadnje tri utakmice, što je bio veliki udarac ionako ozljedama izraubanoj momčadi Alkara.

Na svako približavanje gostiju domaći su odgovarali tricama, a nakon druge Šamadanove i one Kalpića u 14. minuti prvi put su stigli su do dvocifrene prednosti (38:28), a nešto kasnije semafor je pokazao i plus 12 (44:32). Gotovo je nevjerojatno kojom su preciznošću i do odmora Narančasti pogađali za tri poena (devet pogođenih), pa je minus od osam koševa po goste još bio vrlo dobar rezultat (51:43).

Drugi dio otvoren je igrom koš za koš u kojoj su domaći nastavili s uspješnom dalekometnom paljbom, čime su uspjeli relativno lagano braniti stečenu prednost. Priliku za hvatanje priključka Alkar je imao u 25. minuti, no propustio iskoristiti tri vezana bacanja, za razliku od domaćih koji su bili mirne ruke u tim trenutcima pa su minutu poslije zabilježili i višak od 14 koševa (64:50).

Pred kraj treće četvrtine domaći su vidno fizički pali, teško se dolazilo do otvorenih šuteva, pa se samim time i prednost počela topiti. Sinjani su namirisali svoju šansu, a s povratkom samopouzdanja vratila se i preciznost, da bi tricom Jure Bobana u završnio dio utakmice ušli s tek tri koša zaostatka (64:61).

Košem Perajice Alkar se približio i na koš zaostatka (64:63), da bi potom Petani prekinuo pet minuta dug period bez koša i tako vratio “boju u lice” svojih suigrača. Njegov koš bio je okidač, čak i ključan za domaće koji su uspjeli izvući dodatnu energiju i zaustaviti nalet Alkara koji je čak šest i pol minuta prije kraja ušao u bonus.

Koš silno raspoloženog Šamadana domaće je u 35. minuti ponovno odveo na ugodnih plus osam (71:66), a nakon što su na klupu gostiju zbog pet prekršaja sjeli Slavko Modrić i Vitali, bilo je jasno da će samo čudo Sinjane odvesti do preokreta i pobjede u Krešimirovom gradu. Vrlo brzo Alkar je brojio minus od preko deset razlike, dok je kraj susreta dočekao s devet koševa manjka (81:72).

Kod domaćih prvo je ime bio Šamadan s 25 koševa i šest skokova, dok su Kkalpić, Bašić i Petani dodali po 11. U redovima Alkara Perajica je na kraju skupio 17 koševa, a koš manje djelo je Gaurine.