Komunalno redarstvo Grada Sinja obustavilo nezakonito gradilište u blizini groblja Šibenica
Komunalno redarstvo upravnog odjela za komunalni sustav Grada Sinja odmah je po...

Izvor: Konjički klub Alkar 1968.
Protekli su vikend djelatnici PP Sinj održali predavanje za djecu iz Konjičkog kluba Alkar 1968. Teme predavanja bile su zlouporaba opojnih droga, utjecaj alkohola, vožnja električnih romobila te druge negativne pojave koje utječu na zdravlje i sigurnost pojedinca, ali i društva u cjelini.
Navedene teme članovima kluba i roditeljima predstavili su načelnik PP Sinj Petar Tomašević i policijski službenik Ivan Bilić. U uvodnom dijelu izlaganja gospodin Tomašević osvrnuo se na zlouporabu i konzumaciju različitih opojnih sredstava, njihovu štetnost za ljudski organizam te kroz konkretne primjere prikazao opće stanje u našem gradu.
Tijekom razgovora posebno je istaknuo problem konzumacije alkohola, negativne posljedice takvog ponašanja te nove trendove koji uključuju kombiniranje alkohola i opijata, što može ostaviti ozbiljne posljedice za zdravlje mladih ljudi. Također je govorio o načinima na koje se mladi uključuju u korištenje opojnih sredstava, upozorio na moguće zamke te naglasio važnost pravodobnog i odgovornog reagiranja.
Načelnik Tomašević naglasio je kako se nalazimo na sportskom objektu – Hipodromu Sinj – te istaknuo da na sportskim terenima nema mjesta negativnim pojavama i lošim navikama. Mladi bi se trebali baviti sportom, razvijati sportski duh, posvetiti se jahanju, konjičkim natjecanjima i osobnom obrazovanju.
Gospodin Bilić govorio je o uporabi električnih romobila kojima upravljaju maloljetnici, s posebnim naglaskom na sigurnosni i zakonski aspekt. Objasnio je dobne granice za upravljanje romobilima, dopuštenu snagu romobila izraženu u kilovatima te obveznu sigurnosnu opremu. Naveo je i nekoliko primjera prometnih nesreća u kojima su zbog nepravilne uporabe romobila nastale teške tjelesne ozljede.
Na kraju je istaknuo kako u našem gradu ne postoje posebno uređene prometnice za vožnju električnih romobila, zbog čega je potreban dodatni oprez svih sudionika u prometu. Naglasio je i kako je tijekom turističke sezone uporaba romobila znatno povećana, zbog čega će policija intenzivirati nadzor i postupanja prema počiniteljima prometnih prekršaja.
Ovom prilikom zahvaljuju pripadnicima PP Sinj i načelniku Petru Tomaševiću na izdvojenom vremenu, korisnim savjetima i predavanju o temama koje su važne za sve njih i za društvo u cjelini.
Komunalno redarstvo upravnog odjela za komunalni sustav Grada Sinja odmah je po...
Obavještavamo sve šumoposjednike i zainteresirane građane da će se dana 19. svibnja...
IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA UREĐENJA OPĆINE OTOK-1-59 IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG...
Grad Trilj Poljičke republike 15 21240 Trilj OIB: 91648398574 Na temelju članka...
Grad Trilj Poljičke republike 15 21240 Trilj OIB: 91648398574 Na temelju članka...
Sukladno Zakonu o rudarstvu( NN 56/13, 98/19 i 83/23) i uputi Ministarstva...
Na temelju članka 34. Zakona o sportu (“Narodne novine RH“ broj 141/22),...
Sukladno Zakonu o rudarstvu( NN 56/13, 98/19 i 83/23) i uputi Ministarstva...
Na temelju Točke 5. Programa mjera za poticanje rješavanja stambenog pitanja mladih...
Na službenoj mrežnoj stranici ‘Čistoće’ objavljen je Javni poziv za savjetovanje sa...





