Fantastična predstava Alkara, Zadar pretrpio drugi poraz

Objavljeno: 22 siječnja, 2020
Alkar Zadar

Nestvarno dobru i košarkaški zrelu utakmicu odigrao je Alkar protiv Zadra i na kraju slavio veliku pobjedu. Na odlično otvaranje gostiju Alkar je furiozno odgovorio, da bi u drugom dijelu beskompromisnom i fanatičnom igrom u potpunosti nadigrao goste, čime je potvrdio da prošlotjedna odlična utakmica definitivno nije bila slučajnost, nego realnost…

Alkar – Zadar 93:84 (13:24, 25:16, 24:19, 31:25)

Sinj – GSD Ivica Glavan Ićo. Gledatelja: 500
Suci: Luka Kardum (Šibenik), Leo Roglić (Split), Dino Vukušić (Split)

Alkar: Brocić (5), B. Jurela, Neal (14), I. Jurela, Kučan (25), Marić (17), Tomašević, Vučić (8), Wembi (13), Jukić, Jacović (11), Žuljević.

Zadar: Uljarević (5), Allen (12), Ivanov (13), Ahmed (5), Palokaj, Vuković (17), Junaković (2), Mavra (20), Fundić, Planinić (3), Keller (7).

Pravi “deja vu” utakmice istih suparnika, odigrane prije tjedan dana, viđen je i ovu srijedu kroz veći dio utakmice. Naime, ponovno je Zadar otvorio s 8-0, nakon čega se u igru uključio i Alkar koji je do kraja naprosto briljirao ne dozvolivši pad u završnici koji je bio koban u Kupu.

U 10. minuti Zadar je imao vodstvo od 24:10, ali serijom 10-0 kroz dvije četvrtine Alkar se prvo približio, da bi tricom Kučana i dvicom Wembija u 15. minuti stigao i do minimalnog vodstva. Zadar je ipak na odmor odnio dva koša viška (38:40).

I baš kao i u Kup utakmici Alkar drugi dio otvara bolje, odnosno sjajno, pa je u 25. minuti otišao i na plus osam, serijom ubačaja Jacovića, Vučića, Kučana i Neala. Zadar se vratio tricama Vukovića, ali ponovno se Alkar diže i bježi do plus devet u 29. minuti.

Alkar je na ulasku u četvrti period imao plus tri, ali vrlo brzo, nakon tehničke Junakovića, semafor pokazao i plus deset za Alkar, da bi u zadnjih pet minuta ušlo s plus pet za domaće. Briljirao je večeras Kučan, pogađao je kao nikada do sada, a jednu od ključnih trica dvije i pol minute prije kraja zabio je Marić za plus osam, nakon čega je palicu preuzeo Neal i s linije za bacanja kažnjavao Zadar te svoju momčad odvukao do pobjede.

“Čestitam momčadi, čestitam igračima, ovo je njihova pobjeda.”, kratak i jasan je bio Damir Milačić.

Statistiku susreta možete pogledati ovdje.