Fantastični Junak deklasirao Slogu za siguran ostanak na čelu poretka

Objavljeno: 19 listopada, 2019
Junak Sloga M

Junak je u derbiju kola protiv drugoplasirane Sloge odigrao daleko najboljih 90 minuta u ovom prvenstvu. Bila je to prava rapsodija igrača u plavom, baš kompletna momčad odigrala je na visini zadatka, pa čak i daleko više od tog. Rezultat svega, pobjeda od 4:1 koja je lako mogla biti uvećana za barem još dva-tri zgoditka…

Junak – Sloga (M) 4:1 (3:1)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 800
Sudac: Vesna Budimir (Podstrana) 7
Strijelci: 1:0 Barać (14.), 1:1 Juričić (18.), 2:1 Mastelić (29.), 3:1 Andrić (42.), 4:1 Jandrek (88.)
Najbolji igrač: Stipe Barać (Junak)

Junak: Runje, Barać (od 90. Klepo), Mihovilović, Bandalo, Andrić (od 85. Vuleta), Jandrek, Kukoč, Vuković, Fuštin, Vardić, Mastelić (od 77. Maganić).

Sloga (M): Vladović, Gusić, Andabak, Barać, Boko (od 80. Copić), Katić, Marović, Ninčević (od 46. Vuković), Žanetić, Juričić (od 46. Mikelić), Caktaš.

Početno odmjeravanje snaga potrajalo je do 14. minute kada je dugom loptom Vardić na lijevoj strani šesnaesterca uposlio Mastelića koji je odložio za Kukoča čiji centaršut prekrasno glavom u gol pretvara danas najbolji igrač susreta Stipe Barać.

Samo četiri minute poslije stigao je odgovor gostiju. Gusić je ubacio iz prekida s lijeve strane na drugu vratnicu gdje najspretniji bio Juričić koji pogađa za 1:1.

Junak se nije dao obeshrabriti, nastavio je s napadima i do nove prednosti došao u 29. minuti. Ovog puta je Vardić ubacio s desne strane, a najviši u skoku bio Mastelić koji glavom efektno pogađa za 2:1.

Nije to bilo sve od strane Plavih do kraja prvog dijela. Sjajna predstava zaključena je golom Andrića u 42. minuti kada se u kaznenom prostoru varkom oslobodio svog čuvara i odlično pogodio iskosa s 12-13 metara za 3:1.

Mogao je Junak u uvodnim minutama drugog dijela još podebljati svoju prednost, ali udarac glavom Vukovića poslije kornera završio je malo iznad gola, dok je polukontra koju je povukao Barać zaključena nepreciznim udarcem Jandreka malo iskosa s 14 metara.

Nakon kratkog “primirja” nastavljeni su napadi Junaka. U 59. minuti Barać je topovski pokušao s 18 metara, ali vratar je izbio u korner. Dvije minute poslije Jandrek je podvalio loptu iza leđa obrane Sloge za Mihovilovića koji izlazi sam na vratara, doduše malo udesno, ali ponovno kao pobjednik izlazi čuvar mreže gostujuće momčadi.

Imao je desetak minuta kasnije i Andrić odličnu situaciju, nakon što mu je loptu prepustio Barać, ali njegov pokušaj sa 16 metara završio je po sredini gola u rukama vratara Vladovića.

Ipak, vratar Sloge u 88. minuti morao je po novu loptu u mrežu. Naime, Maganić je s desne strane ušao u kazneni prostor, gurnuo loptu prema korner liniji praćen dvojicom čuvara, da bi potom pravovremeno uposlio Jandreka na petercu koji lakoćom postavlja konačnih 4:1.

U 10. kolu Junak gostuje na Korčuli.

Stipe Grčić, trener Junaka:

“Ovo je bila naša ponajbolja utakmica u sezoni i zasluženo smo slavili uvjerljivu pobjedu. Znali smo da Sloga ima nekoliko jakih individualaca, da moramo biti kompaktni, a odlično smo se otvarali i u napadu. Čestitam igračima na ovoj predstavi i vjerujem da ćemo biti još i bolji.”