Fešta u Otoku, OSK jesenski prvak Prve ŽNL!

Objavljeno: 1 prosinca, 2019
OSK

Sjajnu jesen nogometaši OSK-a zaključili su pobjedom u derbiju sezone nad najvećim konkurentom za vrh, Mladosti iz Prološca, a to im je donijelo naslov jesenskog prvaka…

OSK – Mladost (P) 4:1 (2:1)

Otok – SC Gola brda
Sudac: Luka Milin (Podstrana)
Strijelci: 1:0 Buljan (4.-11m), 1:1 Češljar (24), 2:1 Grabovac (37.-ag), 3:1 Ljubas (52.), 4:1 Vučemilović-Alegić (93.)

OSK: Cvrlje, Buljan, M. Bašić, I. Bašić, Jukić (od 46. Plavša), Ljubas (od 88. P. Bašić), Marković, Labrović, Vučemilović-Alegić, Ajduković, Bitunjac (od 65. Matijašević).

Mladost (P): Baćak, Grabovac, Maršić, Češljar (od 56. Tolić), Bandić, Lončar, Grabovac, Šakić, Milović, Jukić (od 46. Kujundžić), Petričević (od 59. Strinić).

Pogled na tablicu iz perspektive navijača OSK-a teško da može biti bolji i trajat će još najmanje tri mjeseca, jer prvenstvo se nastavlja zadnjeg dana veljače. Uspjeh potpuno zaslužen – najbolja gol razlika, najviše pobjeda i najbolji napad.

Već u četvrtoj minuti susreta sudac je pokazao na jedanaesterac za domaće. Siguran realizator bio je Buljan, ali 20 minuta poslije gosti se vraćaju i golom Češljara dolaze do 1:1.

Nije to pokolebalo momčad Petra Bašića, već su nekoliko puta tijekom sezone pokazivali zavidan karakter u sličnim i težim situacijama, a pomogao im je pritom i Grabovac, igrač Mladosti koji je autogolom u 37. minuti donio novu prednost OSK-u.

Sedam minuta nakon povratka iz svlačionica domaćin je prelomio. Ljubas je pogodio za 3:1, što je bilo previše za goste koji su do kraja primili još jedan zgoditak, a ovog puta u listu strijelaca se upisao Vučemilović-Alegić.