Gimnastički klub Sinj “poharao” Kup Sv. Duje

Objavljeno: 5 svibnja, 2014
Gimnastički klub Sinj

Izvor: Gimnastički klub Sinj

Dana 04.svibnja 2014. u organizaciji Gimnastičkog kluba “Marjan” održano je 7. Otvoreno prvenstvo grada Splita, turnir Sv.Duje. Na turniru je nastupilo 126 gimnastičara iz osam klubova, a sinjski klub je imao najviše natjecatelja, njih 29 koji su ekipno osvojili najviše trofeja.

Prvi sa natjecanjem krenuli su kadeti u D-programu (Dujo Filipović-Grčić, Josip Vučković, Matej Plavša, Leo Pekić, Josip Šego i Bruno Pekić), osvojivši ekipno prvo mjesto. Pojedinačno u ovoj kategoriji Dujo Filipović -Grčić osvojio je zlatnu medalju, Josip Vučković srebrnu, dok je brončani bio Matej Plavša.

Ekipno prvo mjesto osvojile su naše najmlađe natjecateljice u C-programu (Agata Bulić, Michaela Maroš, Martina Smoljo, Ivana Vugdelija, Petra Maras i Nina Šego) kojima je ovo bilo prvo natjecanje.

Kod juniora najzapaženiji nastup imao je David Poljak osvojivši prvo mjesto i zlatnu medalju. Mario Romac bio je četvrti, a ova dva plasmana ovoj ekipi su donijela također prvo mjesto. Kojundžić Josip bio je deveti, a Marin Hrgović deseti.

Mlađe kadetkinje kojima je ovo bio prvi nastup u dosta jakoj konkurenciji, šest ekipa, osvojile su ekipno peto mjesto. Najbolje plasirana u ovoj kategoriji je Ivana Pletikosić i Marta Poljak, zatim Lana Silić, Kata Smajić, Matea Marendić i Judita Banović.

Pred kraj samog natjecanja ponovno su nas oduševile naše kadetkinje (Iva Boko, Hana Kalinić, Viktorija Vučković, Matić Karla, Vuković Marta, Danijela Jagnjić i Šabić Laura) osvojivši prvo mjesto u najvećoj konkurenciji. Treće mjesto i brončanu medalju u ovoj kategoriji osvojila je Iva Boko.

Ekipno četiri prva mjesta, dvije zlatne medalje, jedna srebrna i dvije brončane medalje na ovom turniru i čak 29 natjecatelja, jasno govore o uspjehu naših gimnastičara.

Čestitke svim osvajačima tofeja kako u pojedinačnoj, tako i u ekipnoj konkurenciji.