Hrvace pobjedom zaključile sezonu

Objavljeno: 6 lipnja, 2015
Hrvace - Mosor

Hrvace su pobjedom nad Mosorom zaključile sezonu i tako na zasluženi odmor otišle s pozitivnim dojmovima…

Hrvace – Mosor 2:1 (1:0)

Hrvace – Stadion u Hrvacama. Gledatelja: 100
Sudac: Ivan Jukić (Imotski)
Strijelci: 1:0 Čović (29), 2:0 Barać (55), 2:1 Kordić (65)
Najbolji igrač: Stipe Barać (Hrvace)

Hrvace: Runje, Ćurković, Ajduković, Božinović, Bašić-Šiško, Velemirović, Maloku, Vulić (od 85. Đipalo), Čović, Barać, Vuković.

Mosor: Karin, Šarić, Barbarić (od 62. Maretić), Koštić, Kordić, Šerić, Kuzmanić, Pezo, Mrković, Pajčić, Bešlić (od 46. Boban).

Već u četvrtoj minuti Hrvace su iskreirale dobru akciju po boku, odakle je ubacio Vuković, no Čović je za malo zakasnio. Na novu opasnu situaciju trebalo je čekati do 20. minute kada je Barać odaslao jedan udarac/ubačaj kojeg je vratar odbio točno na gredu.

Dobra igra Hrvaca i potpuna terenska dominacija nagrađena je u 29. minuti kada je Bašić-Šiško ubacio s desne strane, a Čović sa sedam-osam metara glavom loptu pospremio u mrežu za vodstvo od 1:0. Jedinu opasnost pred domaćim golom otklonio je Runje u 22. minuti pravovremenim istrčavanjem ispred Peze.

U nastavku, nakon deset minuta igre, novi gol odsjeo je u mreži Mosora. Sjajno je po lijevoj strani prošao Velemirović, predriblao čak tri igrača i potom idealno uposlio dobro postavljenog Baraća koji s pet metara pogađa za 2:0. Malo je falilo da isti igrač i u 63. zatrese mrežu gostiju, međutim, lijepo izveden lob odsjeo je na gredi.

Već u 65. minuti, doslovno iz ničeg, Mosor je izjednačio. Jedna okomita lopta u šesnaesterac išla je ravno prema vrataru Runji koji prvi dolazi do nje, ali potom mu izmiče kontroli, dolazi do Kordića koji lakoćom pogađa prazan gol za 2:1.

Do kraja su gosti sve karte bacili u napad, preselili igru na polovicu domaćih, ali bez osobito opasnih udaraca. S druge strane obilje prostora za napadače i dvije velike prilike Hrvaca ipak nije iskoristio Barać pa je na kraju susret i zaključen rezultatom postavljenim u 65. minuti.