Hrvace slavile protiv Splita, Andrić dvostruki strijelac

Objavljeno: 9 svibnja, 2021
Hrvace Split

U jednoj od zanimljivijih utakmica 28. kola prvenstva Treće HNL Hrvace su zasluženo slavile pobjedu protiv Splita. Bila je ovo ujedno i premijerna pobjeda za trenera Stipu Grčića koji je momčad preuzeo prije prošlotjedne utakmice u Otoku…

Hrvace – Split 2:1 (1:0)

Hrvace – Igralište u Hrvacama
Sudac: Ante Terzić (Split)
Strijelci: 1:0 Andrić (25.), 2:0 Andrić (74.), 2:1 Primorac (80.)
Najbolji igrač: Leo Andrić (Hrvace)

Hrvace: Vugdelija, Banić, Milinović, Čeko (od 91. Gugić), L. Stefanović (od 62. Hrgović), Andrić, Ivanović (od 68. Visković), Grgat, Kekez, Udovičić (od 91. T. Stefanović), Plavša.

Split: Jelić, Žužul (od 60. Alvarez), Rodić, Barać, Primorac, Luetić, Tomičić ((od 60. Kapetanović) od 79. Mamić), Yun  (od 46. Ožegović), Gale, Mornar, Kukoč.

Već u drugoj minuti Andrić je zaprijetio iz poluvoleja s vrha kaznenog prostora, ali Jelić se ispružio i loptu odbio u korner. Desetak minuta poslije Rodić je na drugoj strani ušao u kazneni prostor i iskosa s lijeve strane pucao preko gola.

U 18. i 19. minuti na obje strane igrači su tražili kaznene udarce, ali niti pad Baraća niti Andrića sudac nije okarakterizirao kao najstrožu kaznu.

Vodstvo Hrvacama donio je Andrić udarcem s desne strane s nekih 15-ak metara, nakon što ga je proigrao Grgat. U vremenu do odlaska na odmora ništa spomena vrijedno nije viđeno.

Početkom drugog dijela domaćinu je zaprijetio Žužul s 14 metara, ali nedovoljno precizno, slično kao Ivanović tri minute poslije na drugoj strani terena.

U 74. minuti Hrvace su stigle i do drugog gola. Ovog puta Plavša je osvojio loptu i proslijedio do Andrića koji s 18 metara pogađa za 2:0.

Šest minuta poslije Split se vraća u igru. Ubačena lopta odbila se ravno u srce kaznenog prostora pred Primorca koji takav poklon koristi i pogađa pored za 2:1.

Odličnu situaciju za gol Hrvace su imale u 87. minuti kada se Čeko izborio za jednu loptu i potom idealno uposlio Hrgovića na drugoj stativi koji pogađa gredu. Pritisak Splita do kraja nije urodio plodom.

Hrvace u sljedećem kolu gostuju u Ivanbegovini kod Kamena.