BANNER FERATA

Hrvace slavile protiv Vala, Junak poražen u Makarskoj

Objavljeno: 27 travnja, 2014
Hrvace-Val

Hrvace su na svom stadionu minimalno slavile protiv prošlogodišnjeg prvaka Vala čime su ostale u samom vrhu poretka, dok je s druge strane oslabljeni Junak poražen u Makarskoj od Zmaja.

HRVACE – VAL 1:0 (1:0)
(Marunica 8′)

Hrvace su u 28. kolu trećeligaškog prvenstva protiv Vala stigle do desete pobjede kojom su i dalje ostale u vrhu ljestvice. Vrlo dobar i zanimljiv susret, odigran po dosta teškim uvjetima, odlučen je golom kapetana Marunice u ranoj fazi utakmice.

Hrvace su do prednosti došle u osmoj minuti utakmice nakon što je Marunica sjajno odapeo iz slobodnog udarca s 30-ak metara, a upućena lopta pala je tik ispred vratar gostiju koji po kišom natopljenom travnjaku nije mogao mnogo učiniti.

Gosti su potom odgovorili serijom ubačaja iz kuta, a da su imali tek malo sreće lako je neka od tih lopti mogla završiti iza leđa Kulića. Pokušao je do odmora još i Božinović oštrim udarcem s desne strane, ali, istini za volju, i gosti su u nekoliko navrata opasno prijetili.

Uvodnih 15-ak minuta drugog dijela u potpunosti je pripalo Kaštelanima koji su dva puta opasno pokušavali, međutim, Kulić je i ovaj put bio na visini zadatka. No, poslije tog pritiska Hrvace su se malo oslobodile i potom propustile staviti “točku na i” ovog susreta.

Naime, igrala se 70. minuta kada je Stipić u jednoj kontri odlučio sam završiti akciju iz nepovoljne situacije i to baš kada je na drugoj strani Marunica neometan čekao da loptu pospremi u nebranjenu mrežu.

Takva odluka krilnog napadača domaćih do kraja ipak nije kažnjena, iako je Grubić vrlo dobro odapeo s 20 metara u 89. minuti, ali i ovaj put odlično je reagirao vratar Hrvaca.

U samom finišu utakmice zbog protesta s terena je udaljen trener Vala Davor Čop koji je tako neslavno debitirao na klupi prošlogodišnjeg prvaka.

ZMAJ (M) – JUNAK 3:1
(Zebić 39′, 60′, 78’/ Jurić 47′)

Deveti poraz u sezoni Junak je doživio u Makarskoj kod Zmaja koji je iskoristio vrlo lošu defenzivnu igru Plavih i nekoliko pogrešaka koje su se u konačnici pokazale prevelikima i nenadoknadljivima.

Junak je u Makarsku otputovao silno oslabljen neigranjem nekoliko prvotimaca, što zbog ozljeda, što zbog kartona pa je i sam poraz donekle podnošljiv, a samim time i razumljiv.

Domaće je do pobjede vodio Zebić koji je tri puta tresao mrežu Junaka. Prvi gol zabio je u 39. nakon pogreške zadnje linije obrane Plavih, a nakon što je Jurić početkom nastavka izjednačio na 1:1, drugi i treći stigli su u 60., odnosno 78. minuti.

Junak će u 29. kolu, ovog utorka, na svom stadionu ugostiti Jadrana iz Kaštel Sućurca, a susret je zakazan za 16,30 sati.