Još jedan domaći poraz Alkara, pobjedu sada slavio Furnir

Objavljeno: 15 siječnja, 2023
Alkar Furnir

Novi poraz stigao na adresu Alkara, ovog puta od Furnira. Tjedan od kojeg se mnogo očekivalo u sinjskim redovima tako se pretvorio u pravu noćnu moru…

Alkar – Furnir 76:84 (15:21, 21:20, 22:20, 18:23)

Sinj – GSD Ivica Glavan Ićo. Gledatelja: 400
Suci: Martin Vulić, Leo Roglić, Denis Bajramović

Alkar: Zukanović, Bašić (15), Pavela, Marić (7), Vojedilov, Putnik (12), Polutak (17), Svalina (9), Tomašević, Vučić, Jukić (13), Lisica (3).

Furnir: Kuzmanović (9), Hollingsworth (29), Vidović (2), Kalajžić (1), Nazor, Savić (3), Bjelanović (6), Bošnjak (21), Karahodžić (3), Paponja (10).

Sam početak utakmice bio je relativno obećavajuć za Alkar, sijevnule su dvije trice pa se na kontu našlo pet koševa prednosti u dva navrata. Ipak, nije takav odnos snaga dugo potrajao. Furnir je potom ušao u ritam, prvenstveno zahvaljujući Hollingsworthu, a sve je rezultiralo gostujućom serijom od 12-0 kojom su preuzeli vodstvo i prvih deset minuta okončali s prednošću 21:15.

Furnir je prve trice pogodio u drugom periodu, a čim je i ta rubrika u statistici gostiju pomaknula s nule, semafor je pokazao plus gostiju od 11 koševa. Alkar se tada pribrao, povezao je nekoliko dobrih obrambenih i napadačkih akcija i serijom 9-0 se vratio u igru. Furnir je uspio zaustaviti nalet domaćih, Paponja je pogodio za tri i plus pet gostiju, a to je ujedno bio i rezultat poluvremena (36:41).

Brzo je Alkar u nastavku uhvatio egal i preokrenuo rezultat u svoju korist. Tricaška serija, u kojoj je Bašić pogodio dvije, Svalina jednu i Jukić jednu, dovele su domaće na plus šest u 26. minuti (54:48). Ista prednost na strani domaćih bila je i minutu poslije, ali ponovno je Furnir našao protuotrov i treću četvrtinu zaključio s tri koša viška (58:61).

S dvije trice Kuzmanovića i polaganjem Hollingswortha Furnir je ostvario i devet koševa viška u 33. minuti, a četiri minute prije kraja bilo je i 13 razlike. Stigli su domaći do minus sedam, dvije minute do kraja uz napad u kojem je Bašiću dosuđena dvostruka tehnička tako su šanse za preokret bile minimalne. Alkar je trebao pravo malo čudo da se izvuče iz ponora u kojeg je upao, no nije ga na dočekao tako se morao suočiti s novim porazom, već 11. u 15 kola.

U sljedećem kolu Alkar ide u goste Šibenki.