Junak je u 30. kolu slavio na domaćem terenu protiv Hajduka, čime je posljednju poziciju prepustio Međimurju, a usto se i primaknuo Solinu na dva boda…

Strijelci: 1:0 Mastelić (42.), 2:0 Jenjić (53. 11m)
Najbolji igrač: Ivan Mastelić (Junak)

Junak: Runje, Vuković, Bašić-Šiško, Fuštin, Jenjić (od 87. Jandrek), Vučković (od 90. Vuleta), Manenica, Markovina, Bilić (od 78. Lovrić), Botica, Mastelić (od 90. Rončević).

Hajduk II: Sentić, Bekavac (od 64. Grubišić), Barišić, Brnić, Tolaj (od 89. Mijatović), Chinedu, Čuić (od 89. Iličić), Ćalušić, Bajić, Jurica (od 64. Šarić), Mikulić (od 81. Burin).

Prva konkretna prilika bila je pred golom Junaka, Bekavac se oslobodio čuvara i iskosa pucao pored gola. Nešto kasnije Bašić-Šiško je za malo zakasnio na petercu nakon ubačaja Markovine.

U 27. minuti Mastelić je kroz srce obrane proigrao Jenjića koji je vrškom kopačke pokušao loptu provući pored vratara Hajduka, ali Sentić je uspio nogom obraniti njegov pokušaj. Vidjeli smo još i dva pokušaja Bašić-Šiške glavom poslije ubačaja iz kuta, doduše, nedovoljno dobra.

Ipak, Junak je zasluženo do vodstva stigao u 42. minuti. Bilić je ubacio iz kornera na drugu vratnicu, gdje je spreman bio Mastelić koji iz blizine pogađa za 1:0.

Već u 53. minuti Junak je udvostručio vodstvo. Odličan prodor Vučkovića zaustavljen je na nepropisan način od strane Mikulića, što je značilo i jedanaesterac iz kojeg je siguran bio Jenjić.

Do kraja susreta nekoliko pokušaja o obje strane, ali rezultat se nije mijenjao. Već u srijedu Junak gostuje u Sesvetama, a za vikend u Sinj stiže Solin.