Junak i Mosor podijelili bodove

Objavljeno: 11 svibnja, 2014

junak - uni 2

Dvoboj prošlosezonskih drugoligaša nije ponudio odveć kvalitetan nogomet. Junak je istina dominirao, više tražio pogodak i ukupno gledajući bio bolji, ali mreže se ipak nisu tresle…

JUNAK – MOSOR 0:0

Sinj, Gradski stadion, gledatelja: 200
Suci: Jelena Pejković (Split), Alen Jakšić (Solin), Antonija Grbavac (Proložac)

JUNAK: Bikić, Vardić, Medvid, Petričić, Milić, Mišerda, Samardžić, Buljan (od 79. Barać M.), Barać D., Kušeta (od 58. Perić), Matijašević (od 67. Šentija). Trener: Dean Računica

MOSOR: Čubić, Radnić, Ercegović, Predojević, Kapetanović (od 60. Koštić), Štimac, Grković, Renato, Bekavac, Barbarić (od 71. Puljić), Pezo (od 91. Buljan). Trener: Mirko Grabovac

Junak je od početka pokazivao više želje za nadigravanjem, ali nakon uvodnog dalekometnog pokušaja Mišerde sve do 19. minute nije ozbiljnije priprijetio. Tada je Matijašević primio jednu loptu te sa 16 metara iz voleja pucao, ali vodstvu Plavih ispriječila se greda.

Do poluvremena bilježimo tek dva nova pokušaja Junaka, dok su se gosti orijentirali isključivo na defenzivni dio igre. Pokušavali su Kušeta i Barać, ali semafor je i dalje pokazivao početnih 0:0.

U 58. minuti bilježimo i najbolju priliku za Junak. Ovog puta se Buljan izborio za loptu te sjajnom solo akcijom prevario dvojicu protivničkih igrača te s ruba peterca iskosa idealno uposlio Petričića koji ne reagira najbolje i na kraju ne uspijeva uputiti niti udarac.

Isti dvojac bio je i nekoliko minuta kasnije u akciji, ponovno je Buljan podvalio loptu na koju Petričić kasni, a dobar je bio i pokušaj Mišerde u 70. minuti. Jedina prilika za goste viđena je u 76. kada je Pezo sjajno odapeo iz okreta s desetak metara, ali još je bolje reagirao Bikić i tako spasio svoju momčad od sigurnog gola.

Dobru priliku, u kojoj je sudjelovalo gotovo pola momčadi, imali su Plavi u sudačkoj nadoknadi, ali je na pokušaj Šentije odlično reagirao vratar gostiju. Nakon izborenog kornera je pokušao i Mateo Barać glavom, ali ipak nedovoljno precizno.