Junak slavio u sjajnom derbiju protiv Hrvaca

Objavljeno: 2 studenoga, 2019
Junak Hrvace

Derbi Cetinske krajine u potpunosti je opravdao pa čak i nadmašio sva očekivanja. Obostrano otvoreno i beskompromisno, s velikim brojem prilika i ipak nešto boljim Junakom koji je pobjedom i dalje ostao usamljen u vrhu poretka…

Junak – Hrvace 3:2 (0:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 800
Sudac: Ante Žilić (Škabrnja)
Strijelci: 0:1 Čeko (58.), 1:1 Andrić (60.), 2:1 Jandrek (65.), 2:2 Štimac (77.), 3:2 Barać (80.)
Crveni karton: Ante Kekez (drugi žuti, 69. minuta), Duje Banić (drugi žuti, 88. minuta)
Najbolji igrač: Robert Jandrek (Junak)

Junak: Runje, Barać, Mihovilović, Marunica (od 87. Bilić), Bandalo, Andrić, Jandrek (od 90. Vukušić), Kukoč, Vuković, Vardić, Mastelić (od 62. Maganić).

Hrvace: Guć, Štimac (od 71. Visković), Čeko, Ivanišević, Ribičić (od 64. Grgat), Ivanović, Božinović, Pranjić, Banić, Buljan, Kekez.

Junak je u prve tri minute imao čak četiri pokušaja prema golu Hrvaca, ali uspjeli su gosti izdržati prvi nalet Sinjana zahvaljujući danas odličnom Guću, unatoč tri primljena pogotka. Hrvace su odgovorile u razdoblju od 20. do 23. minute.

Ivanović je snažno pucao iz slobodnog udarca s preko 25 metara, Runje je krajnjim naporom obranio, a lopta se još odbila i u vratnicu, no spreman je vratar Junaka bio i na tu situaciju. U 36. minuti Jandrek je izbacio Andrića u matnu situaciju, ali odlično je reagirao Guć koji je skratio kut i obranio taj pokušaj.

Četiri minute kasnije opasno je bilo i na drugoj strani terena, Ribičić je iskosa s lijeve strane snažno pucao, ali Runje je odbio u korner. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Mihovilović je odlično uposlio Mastelića, ali ponovno je pravovremen bio Guć.

Silovito je Junak otvorio drugi dio. Andrić je iz dobre situacije tražio kontra kut, ali lopta je prošla malo pored vratnice. Nešto kasnije Jandrek je prihvatio loptu na 20-ak metara, malo povukao i lobom pokušao matirati Guća, ali vratar Hrvaca je ipak uspio dohvatiti loptu.

A onda se otvorilo na obje strane. Čak četiri gola postignuta su od 58. do 67. minute. Povele su Hrvace, nakon kornera u gužvi se najbolje snašao Čeko koji s pet metara pogađa za 0:1.

Uslijedio je potom brzopotezni odgovor Junaka i preokret. Prvo je prekrasno pogodio Andrić u 60. minuti s 20 metara ravno u rašlje, da bi u 65. i Jandrek bio precizan s ruba šesnaesterca za 2:1. Već u 67. minuti rezultat je ponovno izjednačen, a za 2:2 je zabio Štimac iz poluokreta na drugoj vratnici.

U 69. Hrvace su ostale s igračem manje, drugi žuti zaslužio je Kekez, a nakon 11 minuta igre gosti su i treći put kapitulirali. Jandrek je ubacio s lijeve strane, a najviši na šest metara bio je Barać koji trzajem glavom postavlja rezultat od 3:2.

Do kraja susreta Junak je tražio četvrti gol, nije ga bilo, ali bilježimo i drugi žuti za Banića u 88. minuti.

Nakon susreta sretan je pobjedom bio trener Stipe Grčić, ali ujedno i potresen pogibijom mladog sinjskog rukometaša kojem su Junakovci posvetili pobjedu:

“Čestitam svojoj momčadi na pobjedi, ali i Hrvacama na prikazanom. Mislim da nema bolje stvari nego kada gledatelji zadovoljni napuste stadion, a ovog puta bilo je tako. To je nama najveća nagrada. Na kraju, želim kazati kako kao momčad ovu pobjedu posvećujemo tragično preminulom Jerku Vrci, mladom rukometašu Kamička.”

U 12. kolu Junak gostuje u Pločama, Hrvace su domaćin Neretvi.