Junak u Sinju poražen od Šibenika (fotogalerija)

Objavljeno: 12 travnja, 2014

DSC_8530

Junak je svojevrsnom derbiju kola u Sinju poražen od Šibenika koji je iskoristio dvije greške domaćih za dva gola i nova tri boda na kontu s kojima je i dalje ostao u borbi za titulu. Plavi su bili ravnopravan suparnik u prvom dijelu, a za nešto više ponovno je izostala veća maštovitost prilikom građenja napada, kao i realizacija ono malo prigoda što su ih stvorili...

JUNAK – ŠIBENIK 0:2 (0:0)

Treća HNL-jug, 25. kolo
Sinj, Gradski stadion, gledatelja: 400
Sudac: Jerolim Čulina

Strijelci: 0:1 Slavica 52′, 0:2 Kendeš 85′

JUNAK: Cvrlje, Ramljak, Medvid (od 85. Kunac), Barać, Milić, Petričić, Vardić, Mišerda, Barać, Buljan (od 46. Jurić), Samardžić (od 76. Šentija).

ŠIBENIK: Slavica, Batur, Škugor, Bulat, Perica, Milinković (od 35. Kendeš), Slavica, Grubišić (od 79. Živković), Božinović, Španja (od 53. Marić).

Sudar prošlogodišnjih drugoligaša zasluženo je otišao na stranu Narančastih koji su ipak pokazali nešto više u odnosu na igrače Junaka. Kao i u većini trećeligaških dvoboja utakmica je ponudila dosta htijenja, ali malo pravih poteza i lijepih akcija zbog kojih bi vrijedilo ustati i zapljeskati.

Na prvo uzbuđenje trebalo je čekati do sedme minute i udarca Slavice s desetak metara kojeg je Cvrlje uspio ukrotiti. Pokušaju prvog šibenskog topnika prethodio je ubačaj Grubišića koji je u duelu s Mišerdom uspio ubaciti, ali pritom na tlo položiti i sinjskog veznjaka.

U 23. minuti Junak zamalo dolazi do vodstva. Petričić je lijepo uposlio Domagoja Baraća koji se sjurio u kazneni prostor, zatim pucao i već svladao vratara kada se ispred crte našao Bulat koji krajnjim naporom čisti i tako spašava siguran gol.

Do odlaska na odmor gosti su složili još jednu priliku za Slavicu, međutim, njegov udarac ponovno je obranio dobro postavljeni vratara Junaka.

Nakon sedam minuta igre u nastavku Slavica ipak dolazi do gola i to udarcem iz gužve unutar kaznenog prostora, ali tek nakon što su čak trojica igrača Junaka oklijevala u čišćenju situacije.

Junak se tada malo trgnuo i dva puta zaprijetio u narednim minutama. Prvu prigodu u drugom dijelu imao je Jurić u 59., ali potez previše odnio je mogućnost da se ozbiljnije ugrozi gol gostiju. Deset minuta poslije Vardić je ubacio s desne strane, a Barać zamalo zakasnio pospremiti loptu u nebranjenu mrežu.

U 70. minuti susreta Ramljak je zaradio drugi žuti, čime su šanse Plavih u nešto bolji rezultat bitno umanjene.

Točka na i ove utakmice stigla je pet minuta prije kraja nakon loše ispucane lopte Milića koju je prihvatio Kendeš na centru i zatim u punom trku ušao u kazneni prostor te matirao Cvrlju za konačnih 2:0.