Junak za kraj polusezone deklasirao goste iz Dubrovnika

Objavljeno: 26 studenoga, 2022
Junak GOSK Du

Junak je u posljednjoj utakmici polusezone deklasirao dubrovački GOŠK, čak pet pogodaka odsjelo je u mreži gostiju, a nogometno proljeće sinjska momčad čekat će s pozicije broj tri u prvenstvu…

Junak – GOŠK Dubrovnik 1919 5:0 (4:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 150
Sudac: Ante Buzov (Solin)
Strijelci: 1:0 Daouda (7.), 2:0 Maganić (13.), 3:0 Krešić ag. (28.), 4:0 Tadić (34.), 5:0 Plavša (77.)
Najbolji igrač: Daouda Sylla Mandaw (Junak)

Junak: Cvrlje, Tadić, Plavša (od 80. Romac), Vuleta (od 80. Kamber), Mastelić, Maganić, Vrdoljak, Zoungrana (od 68. Poljak), Botica, Daouda (od 80. Modrić), Labrović (od 68. Vardić).

GOŠK-Dubrovnik: Kristić, Krešić, Šijaković, Dabo, Kačić, M. Matić, Čepo, L. Matić, Vatović, Krešić (od 46. Berković), Farić.

Od prvog sučevog zvižduka Junak je odlučno krenuo prema golu gostiju i vrlo brzo stigao do prednosti. Gosti su se zarana našli u problemima, igrali su i kontra vjetra, a prvi se u prilici našao Daouda koji nije najbolje reagirao u petercu poslije kornera Tadića.

Ipak, pet minuta poslije isti akteri su imali razloga za slavlje. Ponovno je Tadić ubacio iz kuta, a Daouda ovog puta loptu također iz peterca ugurao u mrežu za 1:0.

Nije dugo prošlo, a Junak je slavio i drugi gol. Igrala se 13. minuta kada se Maganić u prodoru oslobodio svih čuvara i precizno odapeo s 18 metara, točno uz desnu vratnicu za 2:0.

Malo je falilo da se i Tadić upiše u strijelce u 26. minuti, ali odlično je reagirao Kristić na njegov udarac iskosa s desetak metara. Minutu poslije još jedan dobar udarac uputio je Vuleta sa 16 metara, ali Kristić je i to iščupao.

No, vratar dubrovačke momčadi je bio nemoćan u 28. minuti. Mastelić je dobro pucao glavom, Kristić obranio, ali lopta se natrag u gol odbila od nesretnog Krešića koji se nalazio u neposrednoj blizini svog čuvara mreže.

U nastavku je intenzitet prilično pao, što i ne čudi s obzirom na to da je posao odavno odrađen u ovoj utakmici. No, Dubrovčani su u 77. minuti morali po još jednu loptu u svoju mrežu kada je Plavša ubačaj Vrdoljaka pretvorio u konačnih 5:0.

Do kraja je na obje strane bilo nekoliko prilika, ali vratari Cvrlje i Kristić uspjeli naći su načina za zaustaviti udarce suparnika.

Ovom utakmicom zaključen je jesenski dio prvenstva, a nastavak slijedi u veljači, točnije 18.02., kada Junak dočekuje Vodice. Jesenski prvak je momčad Zagore koju vodi sinjski strateg Boris Pavić.