Loš vikend naših nogometnih niželigaša

Objavljeno: 2 studenoga, 2014

lopta

Izuzetno loši rezultati naših predstavnika obilježili su nogometni vikend u nižem rangu natjecanja. Naime, poraze na gostovanjima upisali su OSK i Tekstilac, dok su Glavice uhvatile tek bod na domaćem travnjaku…

VINJANI – TEKSTILAC 2:0

Strijelci: 1:0 Pejić (40′), 2:0 Juroš (41′)

Derbi začelja u Prvoj županijskoj ligi otišao je na stranu Imoćana koji su u razmaku od jedne minute krajem prvog dijela zabili dva gola, što je bilo dovoljno za pobjedu i bijeg sa začelja, koje sada drži sinjska momčad.

Prvi gol Vinjani su zabili u 40. minuti, strijelac je bio Pejić, a samo minutu poslije na 2:0 povisio je Juroš, što je bio i rezultat s kojim je utakmica okončana. U sljedećem kolu Tekstilca očekuje novi težak ispit, protiv vodećeg Mračaja u Sinju.

MLADOST – OSK 3:0

Strijelci: 1:0 Ribičić (6′), 2:0 Maršić (20′), 3:0 Ribičić (60′)

Poraz je u ovom kolu stigao i na konto OSK-a i to od drugoplasirane Mladosti iz Prološca. Četvrti prvenstveni neuspjeh značio je i tek desetu poziciju na tablici pa će do kraja polusezone Otočani biti u potrazi za svojevrsnim iskupljenjem.

Domaćin je do vodstva stigao već nakon šest minuta igre golom Ribičića koji je postavio i konačnih 3:0 u 60. minuti susreta, dok je u međuvremenu gol za Mladost postigao i Maršić u 20. minuti. U 10. kolu OSK je ponovno gost, ovaj put Sloge iz Mravinaca.

TABLICA:

Tabl-1

GLAVICE – ADRIATIC 0:0

Nakon tek boda u sudaru s Jadranom, Glavice su ponovno na domaćem terenu odigrale razočaravajućih 0:0 s Adriaticom, čime su prvu poziciju na ljestvici prepustili Hvaru.

Crveni su, istina, imali potpunu inicijativu, kreirali mnoštvo dobrih prigoda, ali lopta ove nedjelje naprosto kao da nije htjela u protivnički gol. Kako god da bilo, Glavičani će sada morati ponovno dobrano zapeti da povrate prvu poziciju. Baš u gostima kod Hvara Glavice će igrati narednog vikenda.