Loša predstava i poraz Junaka

Objavljeno: 18 kolovoza, 2014
Junak-Zmaj

Vrlo lošu utakmicu odigrao je Junak na svom stadionu protiv Zmaja iz Makarske, a više od samog poraza brine loša igra Plavih pred skori početak prvenstva…

JUNAK – ZMAJ M 2:3 (0:2)

Sudac: Mario Jadrijević

JUNAK: Cvrlje, Bekavac, Runje, Ramljak, Bašić, Ljubas, J. Buljan, Jandrek, A. Buljan, Matijašević, Gavranić. Klupa: Bikić, Barać, Bilandžić, Majstorović, Samardžić, Ćurković, Budimir, Maganić, Janković, Roguljić, Perić.
Trener: Ivan Medvid

ZMAJ M: Franjić, Šalinović, Tomas, Božić, Jerković, Rašić, Jezovičić, Matešan, Sokol, Zebić, Gojak. Klupa: Kuharić, Smilović, Brnić, Drušković, Čečuk, Kožul.
Trener: Srđan Mladinić

Posljednja provjera pred početak prvenstva nije bila onakva kakvoj su se nadali simpatizeri Junaka. Naime, Zmaj je bio kudikamo bolji, konkretniji i s više jednostavnosti u igri, što je naplatio s tri postignuta gola.

Već po samom uvodu dalo se zaključiti kako će Junak teško izaći na kraj s raspoloženim gostima. Prvo je u 15. minuti Bašić nepotrebno skuhao opasnu situaciju pred svojim golom, a desetak minuta poslije gosti nakon kornera, golom Božića, dolaze do vodstva.

U 43. minuti Makarani su zatresli i gredu, a minutu poslije odigrali su novu dobru akciju. Iako je Cvrlje prvi pokušaj uz pomoć grede obranio, na odbijenu loptu prvi je stigao Šalinović i svojoj momčadi omogućio prednost od 2:0.

Tek u 59. minuti vidjeli smo prvi opasan pokušaj Plavih, ali udarac Ramljaka glavom nije pogodio metu. Za razliku od domaćih, gosti su bili neumoljivi, a treći pogodak zabili su u 69., pri čemu je kumovala i vrlo loša reakcija vratara Cvrlje.

Jednakom mjerom s druge je strane uzvratio i Franjić, pa je udarac po sredini gola Samardžića sa 16 metara ipak završio u mreži. Do kraja susreta bilježimo dobre pokušaje Maganića i Samardžića, ali i lijep gol koji je za 3:2 zabio Jandrek u posljednjoj minuti susreta.