Loše vijesti s Baldekina, Šibenka lako protiv Alkara

Objavljeno: 21 siječnja, 2023
Alkar Sibenka

Šibenka je zasluženo slavila protiv Alkara kojem je ovo bio već 12. prvenstveni poraz tako da će Sinjani morati tražiti nekog manje zahtjevnog protivnika ako žele konačno i do neke pobjede. Najbolja prilika za takvo nešto nudi se narednog vikenda kada u Sinj stiže Bosco…

Šibenka – Alkar 75:59 (17:11, 14:12, 22:18, 22:18)

Šibenik – Dvorana Baldekin. Gledatelja: 500
Suci: Josip Jurčević, Goran Rogić, Antun Toni Reić

Šibenka: Skorić (14), Bobek, Klarin (2), Pleadin (13), Howard, Brocić (6), Antić, Jambrović (7), Šarić, Škugor, Paić (16).

Alkar: Zukanović, Bašić (13), Marić (5), Vojedilov, Putnik (9), Polutak (12), Peevy (3), Svalina (5), Tomašević, Vučić, Jukić (5), Lisica (7).

Odvajanje Alkara na startu brzo je dobilo odgovor od strane šibenskih igrača koji su serijom 9-0 ostvarili plus pet. Šibenka je bolje izgledala i lakše dolazila do poena, dok je Alkar muku mučio s organizacijom napada uz dosta izgubljenih lopti pa je prvih deset minuta utakmice okončano s plus šest za domaće (17:11).

Odmah na startu drugog perioda Šibenka je ostvarila i dvoznamenkastu prednost. Alkar se nastavio mučiti u napadu, trener Bujas nikako nije mogao pronaći pravu petorku tako da su Šibenčani prijetili da već u ranoj fazi utakmicu odvedu debelo u svoje vode. Bili su i na plus 13, ali na kraju poluvremena semafor je pokazao šibensku prednost od 31:23.

Paić i Pleadin su odveli Šibenku početkom drugog dijela i do visokih plus 16 (42:26), ali tada je i Alkar dobro odreagirao te uspio spustiti na minus šest u 28. minuti. Ipak, završnica opet odlazi na stranu Narančastih, Alkar je zaredao s greškama u napadu i treću četvrtinu završio s 12 koševa zaostatka (53:41).

Pet minuta prije kraja Alkar je ponovno stigao do minus šest i vratio nadu u eventualan preokret, međutim, nada je bila kratkog vijeka. Šibenka je snažno odgovorila i odjurila na novu dvoznamenkastu prednost te mirno susret privela kraju.