BANNER FERATA

Minimalne pobjede za maksimalno zadovoljstvo Hrvaca i Junaka

Objavljeno: 8 ožujka, 2014
Hrvace - Zmaj

Po burovitom vremenu, samim time i ne baš dobrim uvjetima za igru, Hrvace i Junak minimalnim su pobjedama razveselili svoje poklonike, čime su se iskupili za poraze u prethodnom kolu.

Hrvace su ranim golom Stipanovića svladale Zmaj iz Makarske, dok je Junak vodeći se krilaticom – kako se na muci poznaju junaci – odolio napadima Omiša, uzeo važna tri boda i tako vratio optimizam u svlačionicu.

HRVACE – ZMAJ (B) 1:0 (1:0)

Vrijednu pobjedu ostvarile su Hrvace koje u bolju igru u prvom dijelu naplatile jednim, ali tri boda vrijednim pogotkom, dovoljnim da se i dalje održi priključak s klubovima na vrhu tablice. Prva domaća utakmica u ovom dijelu prvenstva također je poslužila i za prezentaciju nove, plavo-crne, kombinacije dresova.

U prvom dijelu domaći su nogometaši igrali niz vjetar, a uvodni pritisak isplatio se već nakon osam minuta igre kada se Stipanović oslobodio dvojice čuvara, zatim s 18 metara eurogolom od grede pogodio za vodstvo svoje momčadi.

Mogli su Hrvatačani u nastavku još pokoju loptu gurnuti u mrežu Makarana, prvenstveno nakon odličnog pokušaja Marunice iz 25. minute s dobrih 30 metara, kada je vratar gostiju, ujedno njihovo prvo ime, krajnjim naporom odbio loptu u gol aut.

Nastavak susreta nije ponudio previše dobrog nogometa. Igralo se uz dosta pogrešaka, s tek ponekim sporadičnim udarcem prema vratima gostiju. Iako igrači Zmaja nisu uspjeli kreirati niti jednu ozbiljnu prigodu, vrijedi dodati kako su u završnih 20 minuta često boravili na polovici domaće momčadi.

Hrvace su ovom pobjedom trenutno skočile na četvrto mjesto s 31 bodom na kontu, što je pet manje u odnosu na vodeći Imotski.

OMIŠ – JUNAK 0:1 (0:0)

omiš-junak 015

Vrlo važne prvenstvene bodove osvojili su nogometaši Junaka na ušću Cetine gdje su domaći Omiš svladali s minimalnih 1:0, čime su isprali gorak okus koji je ostao nakon poraza od Croatije na domaćem travnjaku.

Turbulentan tjedan poslužio je kao prava šok terapija sinjskim Plavima koji nisu imali previše prostora za kalkulacije s obzirom na to da su momčadi s dna ljestvice već “nanjušile krv”.

Omiš je u prvom dijelu po jakoj buri imao više od igre, kreirao dvije-tri vrlo dobre prigode, dok se s druge strane Junak uglavnom posvetio defenzivi, što i ne čudi ako se zna da je igrao protiv bure.

U nastavku se Junak donekle oslobodio, počeo prijetiti, a trenutak odluke zbio se 20-ak minuta prije kraja kada je Domagoj Barać golom zaključio jednu kontru za velika tri boda i mirniji san do narednog kola.

Tri boda dodana na konto Plavih značila su i ukupno njih 26, ali i napredovanje na devetu poziciju na tablici.