Tihomir Mandac: Ekološki i infrastrukturni problemi Brnaza
Na redakcijski mail Ferate stigao je dopis čitatelja Tihomira Mandaca koji upozorava...

Autor: Nada Ratković
Na Svjetski dan djece, u Hotelu Hilton Imperial u Dubrovniku, održana je svečana dodjela prestižne državne nagrade ‘Imperial’, koja se dodjeljuje učenicima Republike Hrvatske za iznimno humanitarno djelovanje i nesebičan doprinos zajednici.
Ove godine među laureatima je zasluženo Ana Čovo, učenica četvrtog razreda, smjer ekonomistica Srednje strukovne škole bana Josipa Jelačića iz Sinja, koja je postala prva dobitnica iz Sinja i Splitsko-dalmatinske županije čime je stekla iznimnu čast i priznanje.
Ana je svojim dugogodišnjim angažmanom u volonterskim i humanitarnim projektima dala nemjerljiv doprinos školi i zajednici.
Nagrada ‘Imperial’, ustanovljena je 2021. godine, nosi ime po dubrovačkoj tvrđavi Imperial, simbolu nepokorenosti i zajedništva, te se dodjeljuje u spomen na 402 nevine djece, civilnih žrtava Domovinskog rata.
Mentorica, profesorica Nada Ratković, istaknula je da je Ana ponos škole, Sinja i Splitsko-dalmatinske županije, te primjer predanosti, humanosti i nesebičnosti.
‘Ova nagrada inspirira i potiče sve mlade da čine više za školu i zajednicu. Zahvaljujemo stručnom povjerenstvu na ovoj vrijednoj nagradi. Posebne zahvale upućujemo predsjednici Udruge hrvatskih civilnih stradalnika Domovinskog rata Dubrovačko-neretvanske županije, gospođi Mariji Lukšić, i utemeljitelju nagrade, gospodinu Denisu Paveli, univ. mag. medior publ. Srednja strukovna škola bana Josipa Jelačića nastavit će pružati podršku svojim učenicima u njihovim nastojanjima da budu nositelji pozitivnih promjena i vrijednosti koje čine svijet boljim mjestom za život’, kazala je Ratković.
Na redakcijski mail Ferate stigao je dopis čitatelja Tihomira Mandaca koji upozorava...














