Neretvanac uvjerljiv u Hrvacama

Objavljeno: 3 svibnja, 2014

Hrvace

Nogometaši Hrvaca su u 30. kolu upisali uvjerljiv poraz na domaćem terenu od Neretvanca koji se pokazao kao bolja momčad. Gosti su puno bolje stajali na terenu od prve minute, a nakon sjajnog prvog dijela, u nastavku su lakoćom priveli posao kraju…

HRVACE – NERETVANAC 0:3 (0:2)

Igralište u Hrvacama, gledatelja: 150
Sudac: Teo Pavić (Split)
Strijelci: 0:1 Babić 37′, 0:2 Brečić 45′, 0:3 Babić 85′

HRVACE: Kulić, Zorica, Ajduković, Ćelić, Vučković (od 60. Bešlić), Vuković, Stipanović, Grbeša, Marunica, Božinović (od 58. Stipić), Borozan (od 83. Velimirović). Trener: Drago Ćelić

NERETVANAC: Krešić, Karačić (od 73. Katić), Deak, Granić, Babić, Bubalo, Vasilj, Brečić, Grgić (od 59. Mihaljević), Glasović, Zonjić (od 80. Kvesić). Trener: Goran Proleta

Neretvanac je odlučnije ušao u susret i bolje se snašao po izuzetno teškom travnjaku u Hrvacama, gdje je trava bila neobično visoka, a uz obilnu kišu koja je pala prije utakmice, na kraju je uvjetovala barem dvostruko više uloženog truda.

Gosti su najviše prijetili po desnoj strani gdje je, inače prvo ime susreta, Babić oštrim ubačajima radio velike probleme domaćima pa su tako već do 20. minute Opuzenci tri puta opasno prijetili. Prvi kakav-takav udarac domaćih ubilježili smo u 25. minuti u režiji najboljeg domaćeg igrača, Grbeše, međutim nije to bila osobita prijetnja po vratara gostiju.

Bolju igru Neretvanac je naplatio u 37. minuti nakon što je Bubalo ubacio s desne strane, a Babić glavom pogodio za 0:1. Hrvace su do izjednačenja mogle u 43. kada je Čelić okomitom loptom u 100 postotnu priliku izbacio Borozana koji vara vratara, ali umjesto u mreži lopta je odsjela na vratnici, nakon čega gosti čiste i ubrzo dolaze do novog gola.

Ovog puta Grgić se dobro oslobodio svojih čuvara i zatim uposlio Brečića čiji udarac zapinje u domaćem bloku, ali tek toliko da lopta prevari Kulića i u velikom luku se nađe u mreži za prednost koja se pokazala kao nenadoknadiva.

Odmah početkom nastavka domaći su tražili jedanaesterac, a nešto kasnije zabili su i gol koji je sudac poništio na inicijativu pomoćnog koji je mahao zastavicom i pokazivao na zaleđe. U oba slučaja domaći su protestirali, međutim, promjene odluke očekivano nije bilo.

U nastavku susreta još dvije dobre situacije za Hrvace, prvo je Čelić u 70. pucao pored gola, dok je četiri minute poslije na prizemni ubačaj Borozana za malo zakasnio Marunica tik ispred gol crte. Nešto ranije i gostujući Vasilj se našao u odličnoj prigodi i to nakon nespretno izgubljene lopte kapetana Marunice na centru igrališta.

U samoj završnici i treća lopta se našla u mreži Hrvaca. Igrala se 85. minuta kada je bok ponovno probio Babić, zatim poslao prizemnu loptu u visini peterca, gdje se najbolje snašao Vasilj koji u klizećem položaju trese mrežu Kulića za konačnih 0:3.