Nogometni vikend za zaborav

Objavljeno: 13 travnja, 2014

nogomet

Nogometni vikend nije ponudio previše zadovoljstva poklonicima ovog sporta u Cetinskoj krajini. Hrvace su ovom kolu poražene u Imotskom, Glavice na domaćem terenu doživjele pravu katastrofu, a niti Tekstilac nije oduševio osvojenim bodom kod kuće protiv izravnog konkurenta za naslov u Drugoj županijskoj ligi…

IMOTSKI – HRVACE 1:0

Hrvace su u Imotskom minimalno poražene od domaćina koji je tako nastavio samostalno boraviti na vrhu Treće HNL-jug. Imoćani su zasluženo slavili, međutim, nisu ni Hrvatačani bili bez svojih prilika u ovom dvoboju.

Vrlo borben susret odlučen je u 17. minuti nakon gola Tomaševića koji je nakon ubačaja Gojaka loptu pospremio iza leđa vratara Hrvaca. Modli su domaći vrlo lako i do drugog gola da se udarcu Serdarušića nije ispriječila vratnica. Pokušavale su i Hrvace, ali mreža domaćih ostala je netaknuta.

Imotski je ovom pobjedom ostao na tri boda više od Šibenika s kojim igraju u narednom kolu u gostima, dok su Hrvace, barem privremeno, na poziciji broj pet.

Treća

GLAVICE – SLOGA (M) 1:6

U derbiju začelja Glavice su na domaćem terenu potučene od Sloge, što je rezultat kakvom se zasigurno nisu nadali uoči početka. Loša situacija u klubu i dosta upitnika, zatim i tanak igrački kadar, direktno su se reflektirali na travnjak, a posljedica svega su upravo i ovakvi rezultati.

Koliko je to loše izgledalo po Crvene i kakav je zapravo bio odnos snaga na travnjaku, dovoljno će reći kako su gosti nakon prvih 45 minuta imali prednost od 4:0, dok su u drugom dijelu bili nešto umjereniji pa su domaćinima zabili još dva. Istina, jedan gol postigli su i domaći i to iz kaznenog udarca, ali malo je to vrijedilo kada se pogleda ukupan skor.

Prva ŽNL

TEKSTILAC – HVAR 1:1

Iako su iz Tekstilca tijekom tjedna stizale najave kako je krizi kraj i kako će upravo protiv Hvara biti na tragu igara iz jesenskog dijela prvenstva, ni ovog puta nisu mogli biti zadovoljni konačnim raspletom.

Tekstilac i Hvar u ovaj su susret ušli poravnati na ljestvici, a nakon 1:1 svoju utrku za prvaka i dalje nastavljaju rame uz rame. Tekstilac je u vodstvo došao u 33. minuti preko Radića, nakon čega se očekivao još jači pritisak i još pokoji gol u mreži gostiju.

No, ne samo da se to nije dogodilo, nego su gosti iz kaznenog udarca nakon sat vremena igre, golom Radovanovića, poravnali i taj rezultat zadržali do kraja.

Treba naglasiti da su sada Tekstilac i Hvar poravnati na vrhu, a pridružiti im se može i Jadran iz Supetra ako slavi u ovom kolu. Ipak, još jedna prednost sinjske momčadi je da ima utakmicu manje u odnosu na svoje suparnike, odnosno da konkurenti moraju jedno kolo pauzirati. Već sljedećeg vikenda Tekstilca čeka gostujući dvoboj sa Jadranom u Supetru.