BELAN VRLIKA PIJACA  MIJETON hrv solar COMMODO OMNIA FIS Z&T

Otvorena Poliklinika za rehabilitaciju osoba sa smetnjama u razvoju

Autor/ica
Objavljeno: 10 prosinca, 2014
otvaranje_poliklinike7

Izvor: Županija Splitsko-dalmatinska

Župan Zlatko Ževrnja otvorio je danas Polikliniku za rehabilitaciju osoba sa smetnjama u razvoju.

Poliklinika se nalazi u zgradi bivše školske poliklinike u Splitu. Ovaj objekt je u isključivom vlasništvu Splitsko-dalmatinske županije koja je bila i investitor ove izgradnje s ukupnim ulaganjem u iznosu od 8,2 milijuna kuna u protekle dvije godine. Koristiti će ga četiri županijske zdravstvene ustanove: Poliklinika za rehabilitaciju osoba sa smetnjama u razvoju, Dom zdravlja SDŽ, Zavod za hitnu medicinu SDŽ i Nastavni zavod za javno zdravstvo SDŽ.

‘Oduševljen sam izvedenim radovima, te činjenicom kako će se sve usluge naći na jednom mjestu’, kazao je župan.

Župan se osvrnuo i na prijedlog ministarstva o prijenosu ovlasti u zdravstvu sa županija na velike gradove.

‘Ovo je još jedan dobar primjer kako taj prijedlog ruši zdravstveni sustav koji se godinama gradi’, kazao je župan.

Otvaranju su nazočili predsjednik Županijske skupštine Petroslav Sapunar, zamjenici župana Luka Brčić i Ante Šošić, ravnateljica Poliklinike dr.med.spec Ivana Šegvić, pročelnica UO za zdravstvo i socijalnu skrb SDŽ Helena Bandalović. Nove prostore blagoslovio je fra Stipica Grgat.

fotogalerija

ferata@ferata.hr
0997370409