Poraz Junaka u Blatu na Korčuli, Hrvace odgođene

Objavljeno: 24 veljače, 2019

Junak je na otvaranju proljetnog dijela prvenstva poražen od dojučerašnjeg fenjeraša Zmaja, zbog čega bi nakon potpuno odigranog kola mogao izgubiti lidersku poziciju…

Iako se i Zmaj u zimskom prijelaznom roku pojačao, Junak je kao lider imao status favorita, ali na kraju ga nije opravdao.

Domaća je momčad povela u 24. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Marić, nakon što je vratar Ćurković srušio Marinovića.

Dvije minute prije odlaska na odmor novi šok za sinjsku momčad. Udarac iz prekida s desne strane vratar Junaka je odbio, ali tek do Škarića koji odbijanac posprema u mrežu za 2:0.

Nadu u preokret donio je Stipe Barać udarcem s bijele točke u 68. minuti, ali do kraja Sinjani nisu uspjeli doći do novog gola te su bili primorani potpisati novi poraz.

Priliku za preuzimanje vrha ljestvice stoga je dobio Uskok koji će u utorak igrati odgođeni susret s Primorcem iz Stobreča.

Susret Hrvaca i Neretvanca također je odgođen zbog jake bure, a kako sada stvari stoje, novi termin je 5. ožujka.